tvnpix
Aktualizacja:

Mandat dla warszawskiego Spidermana

Policja ujęła Spidermen'a, który uczepiony z tyłu tramwaju podróżował po Warszawie linią nr 20. Superbohater został ukarany mandatem. Zdjęcia z pl. Bankowego otrzymaliśmy na Kontakt 24 od @Teresy.

Do policji wpłynęło zgłoszenie około godziny 18:00. Spidermana zauważył operator monitoringu miejskiego i to on zawiadomił służby.

"Warszawski Spiderman, to Sylwester W. rocznik produkcji 1989. Znany jest już policji z podobnych wykroczeń. Pościg nie trwał długo, bo mężczyzna został złapany przystanek za Placem Bankowym w kierunku Woli. Nie stawiał oporu, nie uciekał" - poinformowała podkom. Agnieszka Hamelusz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji Śródmieście w Warszawie.

Tym razem policja ukarała superbohatera superniskim mandatem - 50 zł na podstawie art. 97 kodeksu wykroczeń.

Policja o innych występkach warszawskiego Spidermana

Dobrze znany policji

Jak dodała policjantka, Spiderman wcześniej był już zatrzymywany, między innymi za wtargnięcie na imprezę masową. "Zachował się jak typowy chuligan, nie stosował się do poleceń ochrony. Został mu przedstawiony zarzut z ustawy o zabezpieczaniu imprez masowych" - wyjaśniła policjantka.

"Dopóki nie dopuszcza się niczego związanego ze złamaniem prawa, to nie reagujemy, a uśmiechamy się na jego widok. Jest to jakiś koloryt w mieście" - dodała.

Autor: aolsz/jaś