tvnpix

Łódź z półobrotu. Złote medale dla Polaków

Cztery złote i cztery srebrne medale do tej pory zdobyli Polacy na XVI Mistrzostwach Świata ITKF w Karate Tradycyjnym. Zawody odbywają się od 6.10 w Łodzi. Do rywalizacji o mistrzostwo zgłosiło się ponad 1000 zawodników z 31 państw. Zdjęcia oraz film z tego wydarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Reportera 24 stevenlodz.

Święto karate rozpoczęło się w Łodzi w sobotę 6 października w Atlas Arenie. Do walki o mistrzostwo stanęło ponad 1000 zawodników z 31 państw. Większość zawodników pochodzi z Europy i Azji.

Pierwszego dnia zawodów Polacy pokazali, że są w dobrej formie. Zdobyli aż cztery złote medale: w kumite drużynowym, kata drużynowym mężczyzn, fuku-go kobiet oraz w kumite indywidualnym kobiet. Polacy do tej pory zdobyli także cztery srebrne medale w kategoriach seniorów.

Piotr Borowski o Mistrzostwach Świata ITKF w Karate Tradycyjnym /TVN24
Walczą także najmłodsi

Mistrzostwom towarzyszą także zawody najmłodszych karateków w Europie. Rywalizują oni w II Pucharze Europy Dzieci w Karate Tradycyjnym. W zawodach startuje ponad 600 dzieci z całego świata. Prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego, Włodzimierz Kwieciński, podkreślał, że "chce w Łodzi stworzyć dla wszystkich wspaniałą atmosferę, wymieniać się przyjaźnią i pielęgnować wartości karate tradycyjnego."

Autor: aw/ja