tvnpix

Królowa Elżbieta II nie żyje. "Serce się kraje"

Najdłużej panująca brytyjska monarchini odeszła 8 września w wieku 96 lat. Przypominamy zdjęcia królowej, jakie w dniu jej dziewięćdziesiątych urodzin udało się zrobić Reporterce 24, pani Natalii. Internautka wysłała je na Kontakt 24.

Królowa Elżbieta II była najdłużej rządzącą brytyjską monarchinią w historii i drugą najdłużej panującą koronowaną głową na świecie. Ceniono ją za oddanie krajowi, słynęła też ze stalowych nerwów oraz umiejętności przewodzenia zarówno Wielkiej Brytanii, jak i własnej rodzinie.

ŻYCIORYS KRÓLOWEJ NA TVN24.PL

Mieszkająca w okolicach Windsoru Reporterka 24, pani Natalia podzieliła się z naszą redakcją zdjęciami królowej Elżbiety II, które udało jej się zrobić w dniu urodzin monarchini. - W 2016 miałam przyjemność zrobić zdjęcia królowej Elżbiecie II podczas jej dziewięćdziesiątych urodzin - przekazała internautka, wysyłając nam materiał z tego wydarzenia.

"Serce się kraje"

- Same urodziny były pięknym wydarzeniem, królowa bardzo dużo się śmiała, żartowała, wbrew pozorom była normalnym człowiekiem, mimo ogromnej roli, która grała. Dziś, jak wszystkim w Wielkiej Brytanii, jest nam bardzo ciężko, serce się kraje - mówiła pani Natalia.

- Królowa była ważną postacią w Wielkiej Brytanii i była częścią życia nas wszystkich. Wielka Brytania już nigdy nie będzie taka sama, ludzie królową kochali - zaznaczyła nasza rozmówczyni.

Polka o tym wydarzeniu szerzej opowiedziała w naszym artykule na ten temat. "Było sto lat, kwiaty i mnóstwo życzeń" - wspominała wtedy pani Natalia.

Autor: jw/ak Źródło: Kontakt 24