tvnpix
Foto: Nataliowaa

Polki na urodzinach królowej Elżbiety II. "Było sto lat, kwiaty i mnóstwo życzeń"

Były kwiaty, śpiewano sto lat i składano życzenia, a na obchody przyjechali turyści z całego świata. Brytyjska królowa Elżbieta II świętowała dzisiaj swoje 90. urodziny. W Windsorze były również Reporterki 24. - Dla każdego ten moment był wyjątkowy. Zapierał dech w piersiach - przyznaje jedna z nich, Natalia. Zdjęciami pochwaliły się z redakcją Kontaktu 24.

 

TY RÓWNIEŻ UDAŁEŚ SIĘ W CIEKAWĄ PODRÓŻ? A MOŻE MIESZKASZ ZA GRANICĄ? CZEKAMY NA TWOJĄ RELACJĘ. DOŁĄCZ DO GORĄCEGO TEMATU I #POKAZNAMSWIAT

Królowa swoje urodziny obchodzi w gronie rodziny na zamku w Windsorze. Zanim jednak tam dotarła, spotkała się z mieszkańcami miasta. Odebrała kwiaty i życzenia od wielu zebranych osób.

Rozmawiali o tym, w co królowa będzie ubrana

- Przygotowania do tej uroczystości trwały bardzo długo, a wszystko po to, by ten dzień był perfekcyjny. Z całego świata przyjechało wielu turystów, by zobaczyć Elżbietę II. Według specjalnego planu uroczystości, przygotowanego na kilka miesięcy, dzisiaj królowa jechała samochodem od Zamku Windsor przez główną drogę sklepową, a na końcu przesiadała się do bentleya - opowiada w rozmowie z nami Natalia, która od 11 lat mieszka w Anglii.

Przygotowania do tej uroczystości trwały bardzo długo, a wszystko po to, by ten dzień był perfekcyjny. Z całego świata przyjechało dużo turystów, by zobaczyć Elżbietę II

Natalia

Tam też Polka się uczy. W tym historycznym momencie wielu jej znajomych nie poszło do szkoły, by móc - chociaż przez chwilę - zobaczyć brytyjską królową z bliska. - Ludzie byli bardzo pogodni i szczęśliwi. Rozmawiali o tym, jak wiele zrobiła dla kraju. Wcześniej rozmawiali również o tym, w co będzie ubrana, bo poprzedniego dnia miała na sobie piękny, różowy komplet - opowiada o nastrojach panujących wśród mieszkańców Polska.

Z miłością i pasją o królowej

Jak przyznaje, "mówili o niej z wielką miłością oraz pasją". - Rozmawiałam z dziewczynami z Francji, które przyjechały do Windsoru specjalnie by zobaczyć królową. Ludzie byli poprzebierani w kolory flagi oraz mieli pełno prezentów dla niej - dodaje.

I tłumaczy, że choć całe wydarzenie miało się rozpocząć o godzinie 11:30 czasu brytyjskiego, było lekkie opóźnienie. - Ale ludzie wcale się nie wściekali. Wręcz śmieli się, że królowa nigdy się nie spóźnia, a mieszkańcy przyjechali po prostu za wcześnie - tłumaczyła Natalia.

Królowa Elżbieta II wraz z mężem była bardzo uśmiechnięta oraz dziękowała wszystkim za przybycie

Natalia

Było sto lat

Polka również miała okazję, by z bardzo bliska zobaczyć Elżbietę II. Jak przyznaje, stała na końcu drogi, ale to właśnie w tym miejscu, w którym królowa przesiadała się do bentleya.

- Z tłumu było słychać, jak ludzie krzyczeli, że ją kochają. I śpiewali jej "sto lat". Królowa Elżbieta II wraz z mężem była bardzo uśmiechnięta oraz dziękowała wszystkim za przybycie - relacjonowała Reporterka 24.  - Dla każdego ten moment był wyjątkowy. Zapierał dech w piersiach, gdyż wszystko działo się tak szybko - zakończyła.

Pokaż nam świat!

O tym, że Reporterzy 24 lubią przemierzać świat, świadczy aktualizowana przez nas na bieżąco mapa. Oto relacje, które otrzymaliśmy od Was w ramach akcji "Pokaż nam świat":

 

Autor: ank/aw