tvnpix

Kraina lodu nad Bałtykiem. Bajkowe zdjęcia Reportera 24

Przepiękny, bajkowy wręcz widok, cieszy oko odwiedzających polskie wybrzeże. Zdjęcia, w których absolutnie można się zakochać, otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Niezwykłe oblicze polskiego wybrzeża na swoich zdjęciach pokazuje Michał Olech. Te obrazy powstały w okolicach Trójmiasta podczas tej zimy, ale także w ubiegłym roku.

- Mieszkam w Gdańsku. Bardzo lubię zimę nad morzem, ale taką, kiedy jest mroźno. Wtedy morze potrafi stworzyć niezwykłe zjawiska - mówi w rozmowie z nami autor. Zaznacza też, że nie jest zawodowym fotografem. Robienie zdjęć traktuje jako hobby.

- Przestawiłem swój zegar biologiczny i poluję na wschody słońca - mówi, a na dowód pokazuje bajkowe zdjęcia, które zrobił tej zimy i ubiegłej.

Co z tym lodem?

Jak czytamy w najnowszym komunikacie lodowym Biura Prognoz Hydrologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w polskiej strefie brzegowej nadal możemy obserwować oblodzone morze.

Na Zalewie Wiślanym w Tolkmicku lód ma grubość 15-25 centymetrów. W Porcie Gdynia jest bardzo luźna kra o grubości 4 cm, w Ustce są już tylko pojedyncze kry dochodzące do 2 cm. Zwarta kra jest także na Zalewie Szczecińskim, ma grubość od 8 do 12 centymetrów.

CZYTAJ TEŻ NA TVNMETEO.PL

Wy również zrobiliście niezwykłe zdjęcia, nagraliście film? Pochwalcie się! Wasze materiały opublikujemy na naszym portalu tvn24.pl. Zdjęcia i filmy mają szansę pojawić się także na antenie TVN24.

Autor: aw/map