tvnpix
Foto: Paweł

Kolizja z udziałem pojazdu SOP. "Wymusił pierwszeństwo"

- Kierowca SOP wymusił pierwszeństwo i uderzył w mój samochód – twierdzi pan Paweł. Rzecznik Służby Ochrony Państwa potwierdza: w Krakowie kierowca SOP "otarł o nadjeżdżający z naprzeciwka samochód". Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 11, w pobliżu Hali Stulecia przy ul. Focha w Krakowie.

- Kierowca Służby Ochrony Państwa wymusił pierwszeństwo i uderzył w mój samochód. Nigdy nie widziałem, żeby policja przyjechała tak szybko – powiedział pan Paweł.

Jak relacjonował mężczyzna, najpierw na miejsce przyjechał nieoznakowany radiowóz, chwilę później pojawiły się dwa samochody drogówki. - Kierowca auta SOP przekazał policji, że jechał sam, jednak widziałem, jak z jego samochodu wysiadały dwie osoby – relacjonował kierowca.

Kierowca SOP z mandatem

Informację o kolizji potwierdził ppłk Bogusław Piórkowski, rzecznik prasowy SOP. - Kierowca Służb Ochrony Państwa zawracał z prawego na lewy pas i otarł o nadjeżdżający z naprzeciwka samochód. Patrol, który przyjechał na miejsce zdarzenia, zakwalifikował zdarzenie jako kolizję i stwierdzili winę po stronie kierowcy SOP. Został on ukarany mandatem karnym – wyjaśnił Piórkowski.

Jak podał portal rmf24.pl, w rządowym samochodzie jechał Jarosław Gowin. - Nie potwierdzam informacji, że kierowca przewoził kogoś w danym momencie. Ta sprawa jest w trakcie ustaleń – poinformował rzecznik SOP.

W niedzielę w Krakowie odbywa się pierwsza konwencja krajowa Porozumienia Jarosława Gowina.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: wini/i,ak Źródło: tvn24