tvnpix
Foto: Ramzes

"Klimat jak z horroru". Grzmoty i błyskawice nie dały spać

W poniedziałek wieczorem i w nocy nad wieloma rejonami Polski przeszły gwałtowne burze. Na niebie pojawiły się błyskawice, które obserwowali i fotografowali Reporterzy 24.

 

 

 

 

 

 

 

Gwałtowne nawałnice w poniedziałek przeszły nad wieloma rejonami kraju. Silny wiatr powalał drzewa, zrywał dachy. Na Warmii i Mazurach w poniedziałek strażacy interweniowali ponad 150 razy.

Również wieczorem i nocą burze nie dały o sobie zapomnieć. "Burza przechodząca przez centrum Wrocławia po godzinie 22. Widok na skrzyżowanie ulic Kazimierza Wielkiego i Św. Mikołaja" - pisał waldi0016, który na dowód przesłał nagranie, na którym widać silne opady deszczu i towarzyszący mu wiatr.

"Klimat jak z horroru"

Reporterzy 24 mogli również zaobserwować na niebie niezwykły spektakl piorunów. Błyskawice uwiecznili m.in. w Rogoźnie (woj. wielkopolskie), Gliwicach (woj. śląskie), Środzie Wielkopolskiej, a także Warszawie.

"Gra świateł połączonych z chmurami tworzyła magiczny, jak i dość straszny rodem z horroru klimat. Pierwszy raz udało mi się uwiecznić i oglądać aż tak aktywną komórkę burzową" - napisał z woj. świętokrzyskiego Radek FotoAm.

We wtorek pogoda również nie będzie nas rozpieszczała. Jak informuje portal TVN Meteo, podobnie jak w  poniedziałek, będzie grzmieć i padać.

AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY ZNAJDZIESZ NA TVN METEO.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: ank/ja