tvnpix
Foto: lukasz77

Karambol w Częstochowie. Zderzyły się cztery samochody

Cztery samochody zderzyły się na wjeździe do Częstochowy. Strażacy usuwają plamę ropopochodną, która znajduje się w tym miejscu. Nikomu nic się nie stało. Informacje o zdarzeniu i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od lukasza77.

Do zdarzenia doszło w sobotę około południa na wjeździe do Częstochowy od strony Katowic.

- Prawdopodobnie zawiniło niedostosowanie prędkości do warunków na drodze – ocenił nadkom. Romuald Marcinkowski z KMP w Częstochowie. Na szczęście nikomu ze znajdujących się w samochodach osób nic się nie stało. Jeden z pasów był zablokowany, utworzył się korek.

– W zdarzeniu uczestniczyły cztery samochody, w tym dwa SUV-y. Na miejscu pojawiło się pogotowie i straż pożarna, która usunęła samochody z drogi. Teraz oczekują na lawety - usłyszeliśmy od mł. kpt. Konrada Smeli z KP PSP w Częstochowie.

Trasa jest już przejezdna

Straż pożarna pomogła usunąć pojazdy z drogi. Policja prowadzi jeszcze działania w tym miejscu, ale zablokowany pas drogi jest już przejezdny. - Strażacy będą jeszcze musieli usunąć plamę ropopochodną, która utworzyła się na jezdni z płynów technicznych rozbitych samochodów – poinformował mł. Kpt. Konrad Smela z KP PSP w Częstochowie.

Autor: rydz/aw