tvnpix
Karambol 25 aut

Karambol przed A4. Zderzyło się 25 aut, ranni

Karambol na drodze prowadzącej ze Świdnicy (woj. dolnośląskie) na autostradę A4. Jak informuje straż pożarna zderzyło się tam 25 samochodów. Pięć osób zostało rannych. Nagranie i zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej nr 3396D, na wysokości miejscowości Nowice. Droga to łącznik z autostradą A4 na trasie Żarów-Świdnica.

- Samochody najeżdżały na siebie. Przyczyniły się do tego warunki atmosferyczne. Jest bardzo ślisko. Trudno ustać na nogach - tłumaczył  po południu mł. bryg. Jacek Kurczyński, rzecznik prasowy PSP w Świdnicy.

Nie tylko śliska droga utrudniała jazdę kierowcom. Jak mówił asp. sztab. Paweł Petrykowski, rzecznik dolnośląskiej policji droga była oblodzona, a widoczność utrudniała gęsta mgła.

Pięć osób zostało rannych. Ich życiu, jak podkreśliła policja, nie zagraża niebezpieczeństwo.

"Samochody waliły w to auto, jak kamienie"

Początkowo informowano, że w karambolu zderzyły się 24 auta, potem doliczono się 25 samochodów.

Według RMF FM karambol rozpoczął się od czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Później kolejny samochód osobowy chciał zwolnić przed miejscem wypadku i wpadł w poślizg. W ten sposób odbił się od tira i uderzył w bariery. Kolejne pojazdy nie nadążały z hamowaniem i wjeżdżały po kolei na siebie. Taki przebieg zdarzenia potwierdza pan Bolesław, który w momencie wypadku znajdował się w pobliżu centrum zdarzeń.

- Kierująca volkswagenem prawdopodobnie zaczęła hamować, ale z powodu lodu zniosło ją na tira, odbiła się od niego, uderzyła w barierę. Wtedy kierowca z tira wysiał, ja wysiadłem, chcieliśmy wyciągnąć tę kobietę. Na to nadjeżdżały następne samochody waliły w to auto jak kamienie - relacjonował mężczyzna, który również brał udział w zdarzeniu.

Więcej o karambolu przeczytasz w portalu tvn24.pl

 

Autor: tam/gp Źródło: TVN24 Wrocław