tvnpix
Wypadek z udziałem jelenia, Foto: Anna

Jeleń wyskoczył na drogę, wpadł do auta. Ranni

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku w Olszynach (Małopolskie). Kierowca samochodu uderzył w jelenia, który następnie wpadł do środka pojazdu. Mężczyzna, który prowadził auto, jest w śpiączce farmakologicznej. Z kolei zwierzę nie przeżyło. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

W akcji ratowniczej - jeszcze przed przyjazdem służb - wzięła udział Reporterka 24. Jak relacjonowała pani Anna kierowca hondy jechał od strony Wojnicz, w kierunku Nowego Sącza, gdy nagle na drogę wbiegł jeleń.

"Na skutek zderzenia auto zjechało na przeciwny pas, a następnie wpadło do rowu. Zwierze znalazło się wewnątrz pojazdu" - poinformowała.

"Jeleń wbił się w samochód"

Starsza sierżant Anna Ostoja-Zagórska z małopolskiej policji powiedziała nam, że zwierzę wybiegło z pobliskiego lasu. Do zdarzenia doszło po godzinie 15 na drodze wojewódzkiej numer 975.

Na zdjęciach, które otrzymaliśmy na Kontakt 24, widać, że potrącony jeleń rozbił przednią szybę i wylądował wewnątrz samochodu.

W pojeździe znajdowały się trzy osoby. Wszystkie zostały przewiezione do szpitala. - Mężczyzna, który prowadził samochód, jest w stanie śpiączki farmakologicznej - przekazała Ostoja-Zagórska.

- Jeleń wbił się w samochód. Nie przeżył zderzenia - zakończyła.

Autor: rp//ank