tvnpix
Wybieracie materiał miesiąca

Eksperymenty na mrozie, ratowanie jelenia czy malowanie światłem? Wybieracie materiał miesiąca

Przed Wami osiem najlepszych publikacji stycznia. Wasze zadanie? Wybrać trójkę materiałów, które zrobiły na Was największe wrażenie w pierwszym miesiącu 2016 roku. A jest w czym wybierać. Na głosy czekają walczący o życie jeleń, bańki zamarzające na mrozie, udomowiony bociek, zmarznięty dzięcioł, ciężarówka w ogniu, gigantyczny sopel pod jednym ze stołecznych mostów czy futurystyczne eksperymenty z... trzepaczką. To Wy zdecydujecie, który z tych materiałów będzie najlepszy!

Bajkowe eksperymenty na mrozie. "Jest tak zimno, że nawet bańki mydlane zamarzają"

Słomka, mydliny i mróz wystarczą, aby stworzyć wyjątkowe dzieło sztuki. Na swoim nagraniu udowodnił to Paweł z Warszawy, który filmował zamarzające na kawałku lodu bańki mydlane. A wszystko dla zachwyconej efektem córki. Zdjęcia i nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

Zabrała do domu zmarzniętego dzięcioła. "Leżał bez ruchu na tarasie"

"Pofrunął na firankę, a kiedy miał się już dobrze, odleciał spokojnie przez otwarte drzwi" - napisała na Kontakt 24 internautka, która zabrała do domu w miejscowości Gaśno (woj. mazowieckie) osłabionego dzięcioła. Jak doradza ornitolog, najlepiej w takim przypadku poprosić o pomoc specjalistę. Informację i zdjęcia uwieszonego na firance ptaka otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

Pod jeleniem zarwał się lód. "Walczył o życie, był wyczerpany"

- Był wyczerpany i traciłem już nadzieję - mówi pan Karol, który w okolicach Tczewa (woj. pomorskie) był świadkiem walki o życie jelenia, pod którym załamał się z lód. Ostatecznie zwierzę wydostało się z wody, a film i zdjęcia ze zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

Bajkowa Wisła urzekła Reportera 24. "Robię jej zdjęcia nawet trzy razy dziennie"

Nawet trzy razy dziennie pan Wojciech wyjeżdża, by zrobić zimowe zdjęcia Wisły w Grudziądzu (kujawsko-pomorskie). Efekty pracy Reportera 24 są imponujące, a skuta lodem rzeka wygląda tak, jakby osiadły na niej chmury. Malownicze zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

Przepis na niezwykłe zdjęcia? "Wziąłem watę, trzepaczkę do ubijania jajek i łańcuch"

Wystarczy wełna stalowa, łańcuch i... trzepaczka do ubijania jajek, by stworzyć niesamowite efekty świetlne. A kilka sekund później zrobić niezwykłe zdjęcia. Efektem swojej pracy, pan Wojciech postanowił podzielić się z redakcją Kontaktu 24.

Czytaj więcej

Jechał drogą, nagle cysterna stanęła w płomieniach. Zobacz nagranie Reportera 24

- Czułem przerażenie, a potem zastanawiałem się, czy kierowca zdążył wyskoczyć z kabiny - relacjonował Reporter 24, który zarejestrował moment, kiedy zapaliła się cysterna. Pożar wybuchł na krajowej "8" we wsi Ostrożne (woj. podlaskie), a nagranie dostaliśmy na Kontakt 24.

Czytaj więcej

"Śpi na dachu, je z ręki". Mimo mrozu i śniegu bocian przyleciał do Tczewa

Choć do wiosny jeszcze kilka tygodni, we wsi Czatkowy pod Tczewem (woj. pomorskie) pojawił się pierwszy bocian. Według mieszkańców, już od trzech tygodni nocuje na dachu jednego z domów. "O tej porze roku to dosyć niespotykany widok" - pisze zaskoczony Reporter 24 Trabolo123, autor zdjęć, które przesłał na Kontakt 24.

Czytaj więcej

Sopel-gigant na warszawskim moście. Zaczęło się od awarii

Niecodzienna atrakcja w Warszawie. Pod mostem Poniatowskiego pojawił się ogromny sopel. Jak się okazało, spektakularna bryła lodu to efekt awarii magistrali wodociągowej. Zdjęcia gigantycznego sopla otrzymaliśmy na Kontakt 24 or Reportera 24 o nicku TataZosi.

Czytaj więcej

 

A Ty byłeś świadkiem niecodziennego zdarzenia? A może odbyłeś podróż, o której zawsze marzyłeś? Podziel się z redakcją Kontaktu 24. Czekamy na Twoje zdjęcia i filmy.

Autor: kab/popi