Dziki w przedszkolnym ogródku. "Odyniec jest bardzo agresywny"
Stado około 10 dzików postawiło poznańską straż miejską w stan gotowości. Zwierzęta pojawiły się na placu zabaw jednego z przedszkoli. Na miejsce przyjechał łowczy. Zdjęcia z poznańskich Ratajów otrzymaliśmy na Kontakt 24.
Zgłoszenie o dzikach na terenie ogródka przedszkola nr 160 na osiedlu Tysiąclecia w Poznaniu strażnicy miejscy odebrali przed godziną 8.
"Na teren ogródka przedszkolnego na osiedlu Tysiąclecia - Biały Orzeł - wtargnęło około 10 dzików. Jeden z nich - odyniec jest bardzo agresywny" - czytamy na Facebooku Straży Miejskiej w Poznaniu.
Uciekły przez dziurę w płocie
Jak poinformowali, ze względu na bezpieczeństwo dzieci i przechodniów, na miejsce wysłano trzy patrole straży miejskiej, w tym jeden z Eko Patrolu.
"Oficer powiadomił o sytuacji Centrum Zarządzania Kryzysowego" - zapewnili strażnicy.
Na miejscu pojawił się łowczy, który miał zdecydować o losie stada. Obyło się bez strzelania - dziki uciekły przez dziurę w płocie i pobiegły w kierunku parku.
Autor: FC/gp,ak / Źródło: TVN24 Poznań
Podziel się
- Podziel się
- Tweetnij
- Wyślij znajomemu
Na stacji Słodowiec pies wbiegł na tory metra. Trwały poszukiwania zwierzaka. W związku ze zdarzeniem z ruchu wyłączono sześć stacji pierwszej linii kolejki. Pociągi kursowały na skróconej trasie Kabaty - Dworzec Gdański.
Pies biegał po torach metra. Sześć stacji wyłączono z ruchu
- Źródło:
- tvnwarszawa.pl
Problem z dodzwonieniem się na numery alarmowe został szybko rozwiązany - poinformowała rzeczniczka MSWiA Karolina Gałecka. Dotyczył on telefonów niektórych operatorów komórkowych. Obecnie trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.
Awaria numerów alarmowych naprawiona. MSWiA o możliwych przyczynach
Na Wisłostradzie, na wysokości Cytadeli, doszło do wypadku. Kierowca busa stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery ochronne i zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z trzema pojazdami. Rannych zostało sześć osób.
Wypadek na Wisłostradzie. Sześć osób rannych
- Źródło:
- tvn24.pl, Kontakt24
Na autostradzie A1 na pasie w kierunku Łodzi zapalił się samochód osobowy. Na miejscu interweniowały cztery zastępy straży pożarnej. Jak informują służby, ogień został już opanowany, a jeden pas ruchu jest przejezdny. 26-letni kierowca nie doznał obrażeń. Film ze zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt24.
Auto w płomieniach na autostradzie. Są utrudnienia w ruchu. Nagranie
We wtorek na przystanku autobusowym przy Wisłostradzie kręciło się stado dzików. Zdjęcia i film otrzymaliśmy na Kontakt24 od czytelniczki.
Policjant postrzelił amstaffa, który rzucił się na niego podczas interwencji w Krakowie. Pies wybiegł z mieszkania, gdy funkcjonariusze obezwładniali jego agresywnego właściciela. Ranne zwierzę trafiło pod opiekę pracowników schroniska.
Zatrzymywali mężczyznę, z mieszkania wybiegł amstaff. Padł strzał
Regaty Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej zostały przerwane w sobotę po nagłej zmianie pogody i silnych podmuchach wiatru. Około południa część jachtów znalazła się w trudnej sytuacji na morzu, a do akcji ruszyli ratownicy i inni uczestnicy regat. Nagranie z akcji ratunkowej otrzymaliśmy od jednego z żeglarzy, który wraz ze swoją jednostką udzielał pomocy poszkodowanym.
Chcieli studiować mediacje i negocjacje. W dniu inauguracji roku akademickiego okazało się, że ich pierwszym zadaniem domowym będzie negocjowanie z uczelnią i z właścicielami wynajętych niepotrzebnie mieszkań i pokoi. Krakowski uniwersytet poinformował 160 studentów pierwszego roku, że wybrany przez nich kierunek nie ruszy. Oficjalnie mowa jest o "zawieszeniu rekrutacji".