tvnpix
Dziki na plaży miejskiej w Gdyni, Foto: tomekmiklaszewicz

Dziki biegały po miejskiej plaży. "Zrobiło się niebezpiecznie"

Stado liczące kilkanaście osobników, w tym młode, spacerowało po miejskiej plaży. W pewnym momencie zwierzęta się spłoszyły i zaczęły uciekać w stronę bulwaru. Jeden z małych dzików znalazł się w niebezpieczeństwie. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie od pana Tomasza, który w piątek po południu obserwował stado dzików biegające między turystami na plaży w Gdyni.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

- Około 17 byłem z dzieckiem na placu zabaw na plaży miejskiej i nagle, nie wiadomo skąd, wbiegło stado dzików z młodymi. Dobiegło z bulwaru aż do samej wody między turystami i potem jakby ktoś te dziki wystraszył. Biegły pędem z powrotem od wody w stronę bulwaru - opowiadał.

"Pobiegła w stronę centrum Gdyni"

Wyjaśnił, że jedno młode odłączyło się od stada. - Cała zgraja dzików pobiegła w stronę centrum Gdyni, ale jeden mały dzik nie nadążył i został w tyle. Jeden człowiek zaczął biegać za tym dzikiem i w pewnym momencie rzucił się na niego na plaży i go złapał. Młody dzik był przerażony, kwiczał głośno. Nagle pojawiła się matka i zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Ten człowiek musiał puścić młode i uciekać. Jak jest locha z młodymi to się nie podchodzi i my mieszkańcy to wiemy. Te dziki w Gdyni są prawdopodobnie monitorowane - opowiadał.

Jak przekazał w rozmowie z tvnmeteo.pl Leonard Wawrzyniak z gdyńskiej Straży Miejskiej do funkcjonariuszy wpłynęło zgłoszenie o dzikach biegających po plaży, jednak zanim patrol przyjechał na miejsce, zwierzęta uciekły. Ich pojawienie się zarejestrowała miejska kamera monitoringu.

Autor: dk,as/dd Źródło: Kontakt 24, tvnmeteo.pl