tvnpix
Do zdarzenia doszło w Darłówku, Foto: Bartłomiej_Sosnowiecnasygnale, Kontakt 24

Dwoje dzieci topiło się w Bałtyku

Dwójka dzieci topiła się w piątek wieczorem w Bałtyku w Darłówku (Zachodniopomorskie). Po dotarciu na miejsce straży pożarnej, przytomne dzieci były już na brzegu - jedno z nich trafiło do szpitala na badania. Pierwszą informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- Do zdarzenia doszło dziś około godziny 20:00 na zachodniej plaży w Darłówku - poinformował redakcję Kontaktu 24 Reporter 24 Bartłomiej_Sosnowiecnasygnale.

Po godzinie 20 otrzymaliśmy zgłoszenie o dwójce topiących się dzieci przy plaży w Darłówku przy zejściu numer 2 - przekazał dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie. Dzieci są w wieku około 10 i 14 lat.

Jak dodał, na miejsce skierowano dwa zastępy straży pożarnej, w tym łódź, ale jej wodowanie nie było potrzebne. - Gdy strażacy przybyli na miejsce, dzieci były już na brzegu, ktoś je wyciągnął z wody. Dzieci były przytomne. Strażacy udzielili dzieciom pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusze zajęli się dziećmi do przyjazdu pogotowia - dodał dyżurny sławieńskiej komendy.

Jedno z dzieci zostało przewiezione do szpitala na badania.

Autor: ek/popi Źródło: Kontakt 24