tvnpix
Nietypowe nagranie czworonoga od strony… miski

Dla ochłody łyk wody. Nietypowe nagranie psa od strony… miski

Wabi się Blues i jest psem pasterskim rasy border collie. Jego właściciel wpadł na nietypowy pomysł eksperymentowania z kamerą sportową. W ten sposób na Kontakt 24 dotarło wyjątkowe nagranie ukazujące Bluesa od strony... miski. Jak pisze autor, film ma przypominać właścicielom czworonogów, by w trakcie upałów zapewniali swoim pupilom wodę.

Bartek umieścił wodoodporną kamerę sportową w misce z karmą i wodą swojego czworonoga. "Od momentu zakupu tego typu kamery, zacząłem eksperymentować z różnymi ujęciami, a ponieważ pies należy do bardzo dynamicznej i ciekawskiej rasy, to nie brakowało dobrej akcji" - napisał na Kontakt 24 autor nagrania.

Ciekawski pies

Na nagraniu widać psa pasterskiego, który zajada smakołyki z miski oraz chłepce wodę. Nie ukrywa też zainteresowania tajemniczym urządzeniem umieszczonym na dnie miski i usiłuje go dosięgnąć. łapą. "Blues generalnie nie boi się różnych przedmiotów, a wręcz przeciwnie, wszystko, co nowe bardzo go interesuje" - opisał swojego pupila Bartek.

Filmik zamieszczony w serwisie Kontakt 24 ma  przypominać właścicielom czworonogów o tym, żeby podczas upałów zapewniali im wodę do picia. "Człowiek sobie poradzi z upałem, ale zwierzętom także należy się ochłoda" - zaapelował Bartek.

Człowiek sobie poradzi z upałem, ale zwierzętom także należy się ochłoda.

Bartek

Nie tylko Ty ciężko znosisz upał. Jak ulżyć zwierzętom?

W upały zapewnijmy zwierzętom dostęp do wody i chłodnego miejsca, gdzie mogą schronić się przed słońcem - apelują obrońcy zwierząt. Przypominają też, by nie zostawiać zwierzaków w rozgrzanych samochodach i apelują, by reagować na takie sytuacje - nawet jeśli trzeba wybić szybę.

"Teraz, kiedy dni będą bardzo gorące, zwracajmy szczególną uwagę, czy w samochodach nie jest pozostawione dziecko lub zwierzę. Nie bądź obojętny, widzisz reaguj, dzwoń" - apeluje Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!.

Reaguj!

Również Towarzystwo Obrony Zwierząt w Rzeczypospolitej Polskiej zachęca, by nie bać się i reagować w takich sytuacjach, dzwoniąc np. na numer 112 lub 997. Organizacja przypomina, że w przypadku zagrożenia życia zwierzęcia można zbić szybę w aucie. W czasie upałów zwierząt nie wolno też pozostawiać na słońcu (np. przed sklepami).

Teraz, kiedy dni będą bardzo gorące, zwracajmy szczególną uwagę, czy w samochodach nie jest pozostawione dziecko lub zwierzę. Nie bądź obojętny, widzisz reaguj, dzwoń.

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva


Zamknięcie zwierzęcia w samochodzie w wysokiej temperaturze to znęcanie się nad nim, za co zgodnie z ustawą grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności - przypomina policja.

Także stołeczny ratusz apeluje, by w upalne dni pamiętać o potrzebach zwierząt i pomóc im przetrwać wysokie temperatury. Zachęca, by wszelkie informacje o błąkających się zwierzętach (porzuconych, zagubionych), a także pozostawionych w pojazdach niezwłocznie zgłaszać do straży miejskiej - na całodobowy nr telefonu 986.

Co w przypadku udaru?

Towarzystwo Obrony Zwierząt podkreśla również, że zwierzęta powinny mieć stały dostęp do wody. - Możemy udostępnić psom i kotom pomieszczenia, w których jest zimna podłoga (np. łazienki). Nie zostawiamy zwierząt na balkonach, w nagrzanych pomieszczeniach - podkreśla prezes organizacji Wojciech Muża.

Dodaje, że pies reguluje temperaturę poprzez ziajanie, więc nie należy mu zakładać kagańca, jeżeli nie ma takiej potrzeby.

W przypadku udaru cieplnego, należy schłodzić zwierzę zimnymi okładami, przenieść w cień i w chłodne miejsce, dać dużo wody do picia - zalecana jest woda mineralna niegazowana zawierająca mikroelementy.

Organizacja przypomina też o wolno bytujących kotach i zachęca, by zostawiać im wodę przy okienkach piwnicznych. W tym czasie szczególnej pomocy potrzebują dzikie ptaki i inne wolno żyjące zwierzęta. Skorzystają one chętnie z wody udostępnionej w płaskich naczyniach, ustawionych w cieniu. Można wystawiać im miski z wodą w okolicach drzew lub na parapetach.

- Podsumowując - jeżeli nie wiemy, jak pomóc zwierzakom, pomyślmy, jakie byłoby nasze oczekiwanie - dodaje Muża.

A jakie Wy macie sposoby na upał? Czekamy na Wasze propozycje!

Autor: popi//tka Źródło: Kontakt 24, PAP