tvnpix
Foto: Arkadiusz

"Delikatna chmurka", a potem "same szkody i straty"

Wtorkowa pogoda była niebezpieczna. W całym kraju strażacy musieli interweniować około 570 razy, by usunąć skutki burz i ulew. Zdjęcia i nagrania otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Minionej doby straż pożarna przeprowadziła około 570 interwencji związanych z sytuacją pogodową. Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski poinformował, że nie było żadnych ofiar, ani rannych.

 

Najwięcej interwencji pogodowych odnotowano w województwie łódzkim - tam strażacy wyjeżdżali do zdarzeń 190 razy.

Najpoważniejsze zniszczenia pojawiły się w powiecie wieluńskim, gdzie straż musiała interweniować prawie 100 razy. - Delikatna chmurka przyszła i po chwili z miejsca zrobiło się biało. Chwilka to była, minuta. Wywijało, a wyszliśmy to już dachu nie było. [...] Tu nie było jak się przyszykować - relacjonowali mieszkańcy Wielunia.

- Nie ma dachu całkowicie, z drugiej strony nie ma blachy, z całego garażu też nie ma, płot rozwalony, elewacja potrzaskana. Same szkody, same straty - dodawali. - Jak już tyle lat tu przeżyłem, ponad 70 lat, to nie widziałem takiego czegoś jeszcze - mówił jeden z mieszkańców.

Duże zniszczenia

Na terenie województwa mazowieckiego odnotowano 50 interwencji. Pogoda dała się we znaki także na Warmii. W Olsztynie wiało tak bardzo, że wiatr przewracał łodzie i łamał konary drzew na stojące pod nimi samochody.

- Na terenie samego Olsztyna interweniowaliśmy 37 razy. Na ulicach Żeglarskiej, Olimpijskiej i Dębowej powaliło się około pięćdziesiąt drzew. Na ulicach Kołłątaja i Akacjowej drzewa zawaliły się na samochody, a na ulicy Sielskiej drzewo przewróciło się na budynek mieszkalny. Nikomu nic się nie stało - relacjonował kapitan Adam Rybicki z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Jak dodał, pozostałe dwie interwencje były poza Olsztynem. - W Sząbruku na domek letniskowy powaliło się drzewo. Mężczyzna doznał uszkodzenia przez spadającą gałąź, na miejscu została mu zapewniona pomoc medyczna - dodał kpt. Adam Rybicki.

Czytaj też na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

Autor: kw/map Źródło: PAP,Kontakt 24, tvnmeteo.pl