tvnpix
Foto: Olesnica998

Ciężarówka uderzyła w holowane auto na S8

Dwa samochody osobowe i ciężarówka zderzyły się na trasie S8 na wysokości miejscowości Szczodrów (woj. dolnośląskie). Jak przekazała policja, dwoje dzieci zabrano do szpitala, jednak ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Informacje i zdjęcia na Kontakt 24 przysłał serwis olesnica998.pl.

Do zderzenia doszło przed godz. 14 na wysokości miejscowości Szczodrów - Samochód ciężarowy najechał na tył alfy romeo, która była holowana przez opla - relacjonowała st. sierż. Aleksandra Pieprzycka z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. Jak dodała, w wyniku najechania dwa samochody osobowe również zderzyły się.

Jak wyjaśniła policjantka, do szpitala trafiło dwoje dzieci, które podróżowały samochodami osobowymi. - 8 i 9-letnie, które zostały zabrane w celu sprawdzenia stanu zdrowia. Na pierwszy rzut oka dzieci nie miały obrażeń - przekazała.

Policja nadal ustala przebieg zdarzeń na S8. - Jednak jak wstępnie ustaliliśmy, do wypadku przyczynił się 58-letni kierowca ciężarówki, który jest obywatelem Estonii. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi - podsumowała.

Autor: kab//tka