tvnpix
Foto: Bartłomiej Sosnowiecnasygnale

Ciężarówka uderzyła w bramownicę. Kierowca w szpitalu

Samochód ciężarowy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bramownicę na S1 w Dąbrowie Górniczej (Śląskie). Kierowca został przewieziony do szpitala. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło przed godziną 14. "Samochód ciężarowy uderzył w bramownicę. Trwa akcja ratunkowa. Strażacy wycinają osobę poszkodowaną" - poinformował Reporter 24. Na załączonych zdjęciach widać, że na miejscu była straż pożarna, pogotowie ratunkowe i patrole policji.

Kierowca w szpitalu

- Kierowca samochodu ciężarowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne. Przyczyny nie są jeszcze znane. Jedynie hipotezą jest, że pojazd, który chciał wjechać na S1 z drogi krajowej 94, wymusił pierwszeństwo, gdy zjeżdżał ze ślimaka. Kierowca ciężarówki, próbując uniknąć zderzenia, mógł wjechał w bramownicę - przekazał asp. szt. Mariusz Miszczyk z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Policjant poinformował także, że na miejsce przybyło Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ale obrażenia kierowcy ciężarówki nie były na tyle poważne, żeby transportować mężczyznę śmigłowcem. - Kierowca został zabrany do szpitala przez pogotowie ratunkowe - dodał asp. szt. Mariusz Miszczyk.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przed godziną 23 poinformowała o zakończeniu utrudnienia.

 

Autor: ek/ak