tvnpix
Stado jeleni na drodze krajowej 25

Chmara jeleni przecina drogę. "Takie stadko trafiło mi się pierwszy raz"

- Jeżdżę tamtędy dosyć często. Stąd wiem, że bardzo często pojawiają się tam na drodze zwierzęta i staram się zachować szczególną ostrożność - przyznaje pan Andrzej, przed którego samochód na drogę krajową 25 wybiegła chmara jeleni. Nagranie z okolic Białego Boru (Zachodniopomorskie) przysłał na Kontakt 24.

- Zazwyczaj jest to kilka sztuk zwierząt, takie stadko trafiło mi się pierwszy raz - relacjonuje pan Andrzej, autor nagrania, które otrzymaliśmy na Kontakt 24 z okolic Białego Boru.

To tam w miniony wtorek około południa przez drogę krajową 25 przebiegła chmara jeleni.

Szczególna ostrożność

Jak podkreśla autor filmu, na stałe mieszka w Warszawie, ale zna te okolice. - Jeżdżę tamtędy dosyć często. Stąd wiem, że bardzo często pojawiają się tam na drodze zwierzęta i staram się zachować szczególną ostrożność - przyznaje pan Andrzej.

- Droga na szczęście była prawie pusta, zwierzęta zauważyłem odpowiednio wcześniej. Zarówno ja, jak i kierowcy jadący za mną, nie mieli problemu, żeby wyhamować - relacjonuje autor filmu.

Zapiera dech w piersiach

Taki widok potrafi zaprzeć dech w piersiach. W styczniu 17 potężnych jeleni przebiegło przez drogę, którą wracał do domu Reporter 24. - Zdążyłem zatrzymać samochód, włączyć światła awaryjne - mówi. Wyjął też telefon i nagrał spotkanie, a film z okolic Świerczowa (Opolskie) również przysłał na Kontakt 24.

Też byłeś świadkiem niecodziennego zdarzenia na drodze? Redakcja Kontaktu 24 czeka na twoje zdjęcia i nagrania.

 


Autor: mj,kab