tvnpix
Foto: qsko19

Burze niosły ulewny deszcz. Wasze pogodowe relacje

Wtorek przyniósł burze z intensywnymi opadami deszczu. Jak relacjonowali Reporterzy 24, w rejonie Częstochowy (Śląskie) zaobserwowano zalążek trąby powietrznej. Padał też grad, a w niektórych miejscach wystąpiły zalania. Pogodowe materiały otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

W ciągu najbliższej doby niż Ingrid powędruje znad Białorusi nad zachodnią Ukrainę. Polska pozostanie wpływem tego niżu oraz związanego z nim frontu atmosferycznego.

Wtorek był burzowym dniem w Polsce. Nad krajem wędrowały umiarkowane i lokalnie dość silne wyładowania atmosferyczne. Wasze materiały pokazują gwałtowne zjawiska pogodowe. Burza przeszła między innymi nad Częstochową. Reporterzy 24 informowali też o opadach gradu.

"Woda szła całą ulicą"

Burza z ulewnym deszczem przeszła po południu nad wsią Wysocko Wielkie (powiat ostrowski, województwo wielkopolskie). Do jednego z domów wdarła się woda. Interweniowała straż pożarna.
- Lało tak, że Matko Boska. Potem padał grad. Woda szła całą ulicą. Padało nie raz, ale nie tak mocno jak teraz - relacjonowała w rozmowie z reporterem TVN24 pani Ewa, mieszkanka wsi.
Jak informuje poznański zarząd dróg miejskich, nawalny opad deszczu i spływająca w bardzo dużej ilości woda uszkodziła nawierzchnię prawego pasa jezdni na ulicy Serbskiej, na wysokości wjazdu do oczyszczalni ścieków. Na miejscu pracowały służby, prawy pas ruchu był punktowo wygrodzony.

Zalania na Opolszczyźnie i Lubelszczyźnie

We wtorek strażacy z powiatu nyskiego (woj. opolskie) interweniowali dziewięć razy.

- Jednym ze szczególnych obiektów był budynek szkoły w Białej Nyskiej - przekazał w rozmowie z TVN24 młodszy brygadier Dariusz Pryga. Jak dodał, strażacy pracowali głownie przy wypompowywaniu wody z zalanych posesji lub zalanych piwnic.

Jak poinformował dyżurny Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Opolu, po ulewnych deszczach, w miejscowości Kuniów, spływająca z pól woda zatopiła jezdnię drogi krajowej numer 45 z Kluczborka do Opola. Około godziny 17 droga była nieprzejezdna. Straż pożarna i policja wyznaczyła objazd zablokowanego odcinka drogi przez obwodnicę Kluczborka i miasto Kluczbork.

Jeszcze więcej pracy mieli strażacy z województwa lubelskiego. - Minionej doby w regionie były 34 zdarzenia związane z burzami. 20 dotyczyło pompowań wody z podtopionych posesji, a 14 - usuwania połamanych drzew i konarów z dróg oraz chodników - przekazał w środę młodszy brygadier Marcin Babula ze stanowiska kierowania Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie.

 

 

 

 

Autor: dd/aw Źródło: tvnmeteo.pl/Kontak 24