tvnpix
Foto: Telewizja KTK

Budynek wielorodzinny w ogniu. Niemal 70 strażaków w akcji

14 zastępów straży walczyło z pożarem budynku wielorodzinnego w Karolewie (Warmińsko-Mazurskie). Pierwszą informację oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Ogień pojawił się w niedzielę około godziny 19:40.

- Otrzymaliśmy informację o pożarze budynku wielorodzinnego. Poddasze, od którego zaczął się pożar, ma bardzo słabą i starą konstrukcję, co jest dodatkowym utrudnieniem - informował w niedzielę wieczorem kpt. Kamil Golon, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

- W środku przebywały trzy osoby, które zostały ewakuowane przez strażaków. Ewakuowano także psa. Nikomu nic się nie stało, wszyscy bezpiecznie opuścili budynek - dodał rzecznik kętrzyńskich strażaków.

Używają kamery termowizyjnej

Jak przekazał w poniedziałek rano w rozmowie z redakcją Kontaktu 24 kpt. Golon, z pożarem walczyło 14 zastępów, czyli 64 strażaków. - Na miejscu jest jeszcze siedem zastępów. Pożar się już nie rozprzestrzenia, został zlokalizowany. Trwa rozbiórka spalonych elementów i dogaszanie tlących się. W tym celu strażacy używają kamery termowizyjnej - przekazywał w poniedziałek rzecznik.

- O 11 dogaszanie jeszcze trwało. Działania strażaków na miejscu zakończyły się po godzinie 14 - podsumował kpt. Golon.

Autor: MWS/popi