tvnpix
Bocian przeszedł przez pasy w Glinojecku, Foto: Sebastian

Bocian przeszedł po pasach, spotkał go Reporter 24

Zupełnie niespeszony obecnością ludzi i samochodów, pewien bocian przechadzał się po przejściu dla pieszych w Glinojecku (Mazowieckie). Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Piękny bocian beztrosko przechodził przez pasy w Glinojecku. Piesi schodzili mu z drogi, bo stanowił naprawdę niecodzienny widok. Ten niezwykły moment w sobotę zarejestrował Reporter 24 Sebastian.

Ukochany ptak Polaków

Bocian biały - Ciconia ciconia - to ptak, którego Polacy sobie wyjątkowo upodobali. Na zimę odlatuje do ciepłych krajów, a latem mości sobie gniazda na polskich dachach, w kominach i na słupach. Ten gatunek występuje nie tylko w Polsce, lecz także w innych krajach europejskich, w tym - skandynawskich.

Z powodu uprzemysłowienia i wycinki lasów gatunek ten został znacznie przetrzebiony w XIX i XX wieku. Dopiero programy reintrodukcji oraz ochrony pozwoliły przywrócić jego populację w Szwecji, Szwajcarii, Belgii i Holandii.

Autor: sj/map Źródło: tvnmeteo.pl

Komentarze (1)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Zapomniałem dodać, że chodził koło motelu, w którym jest dobre jedzenie. Pewni9e liczył na smaczny posiłek. Jadąc tamtędy zawsze robię przerwę w podróży, Jest możliwość odpoczynku po dłuższym prowadzeniu pojazdu. Obsługa jest też b. sympatyczna - polecam.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   • Udostępnij komentarz w:
   • Kopiuj
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.