tvnpix
Foto: Wojciech

Agresywny Polak zatrzymany na lotnisku w Holandii

Holenderska policja zatrzymała Polaka, który miał zachowywać się agresywnie na pokładzie samolotu lecącego do Eindhoven. Chwilę po wylądowaniu mężczyzna został wyprowadzony z samolotu przez policję. Informację i zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24 od Wojciecha.

"Agresywny Polak w samolocie Ryanair lecącym do Eindhoven" - zaalarmował na Kontakt 24 internauta. Jak relacjonował, do incydentu doszło w samolocie linii Ryanair, który we wtorek o godzinie 13.15 wyleciał z Krakowa.

Mężczyzna miał zachowywać się agresywnie. W związku z tym po wylądowaniu na pokładzie samolotu interweniowała policja, która, jak napisał internauta, wyprowadziła Polaka w kajdankach.

Został już wypuszczony

Informację o zatrzymaniu potwierdza Ministerstwo Spraw Zagranicznych. - Z informacji posiadanych przez służby konsularne wynika, iż na lotnisku w Eindhoven doszło do incydentu z udziałem obywatela RP, ale okoliczności zdarzenia nie są jeszcze znane - poinformowało biuro prasowe.

Sprawę wyjaśniają miejscowe organy wymiaru sprawiedliwości. Jak poinformowała w środę rano Joanna Kłaput, rzeczniczka Ambasady RP w Hadze, Polak został już wypuszczony.

 

Autor: mg/sk