tvnpix
Foto: faktykaliskiepl

68-latek wymachiwał bronią i poturbował dwóch policjantów

68-letni rowerzysta podczas kontroli drogowej w Kaliszu (woj. wielkopolskie) w pewnym momencie zaczął uciekać i wymachiwać bronią w kierunku policjantów. W reakcji na jego zachowanie funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę. Informację i zdjęcia dostaliśmy na Kontakt 24 od serwisu faktykaliskie.pl.

Około godziny 15 funkcjonariusze zatrzymali rowerzystę na ulicy Wrocławskiej w celu zbadania jego trzeźwości.

- Nagle 68-latek zaczął uciekać, a policjanci podjęli pościg. W pewnym momencie mężczyzna wyciągnął pistolet i zaczął wymachiwać nim w kierunku policjantów - powiedział mł. asp. Witold Woźniak z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Policjant nie informuje czy to była prawdziwa broń czy atrapa. Wiadomo, że nie padły strzały. Jak dodał, policjanci obezwładnili agresora.

68-latek poturbował policjantów

Na miejscu pojawiło się pogotowie i kilka policyjnych radiowozów. - Mężczyzna trafił do szpitala z podejrzeniem problemów kardiologicznych - powiedział oficer prasowy. Dodał, że w szpitalu przebywali również biorący udział w interwencji policjanci. - Funkcjonariusze starali się nie używać przymusu bezpośredniego wobec starszego pana. Mężczyzna poturbował i otarł policjantów. Opatrzył ich chirurg - powiedział Paweł Gawroński, rzecznik kaliskiego szpitala.

Jak poinformował Gawroński, agresywny mężczyzna leczy się psychiatrycznie. Kontrolę trzeźwości ostatecznie udało się przeprowadzić. - Alkomat wskazał zero - mówił mł. asp. Woźniak.

 

 

Autor: mg,rydz/sk