tvnpix

Zwiastuny Wielkanocy: choinka i bałwany

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, jednak wiosennych temperatur nadal nie widać. Jak zapowiadają synoptycy, w święta powinno być już cieplej, a na spacery powinniśmy szykować parasole - może popadać. W oczekiwaniu na Wielkanoc Reporterzy 24 przesyłają zdjęcia nietypowych zwiastunów świątecznych.

"Chłód i bardzo mroźne noce mają zacząć ustępować w połowie tygodnia. Od czwartku wiatr zmieni swój kierunek, do Polski dotrze odrobinę cieplejsze powietrze" - zapowiada prezenter TVN Meteo Tomasz Zubilewicz. Zaznacza jednak, że będzie ono poprzedzone frontem atmosferycznym, który przyniesie deszcz ze śniegiem i marznący deszcz.

W Wielką Sobotę na północy kraju będzie pochmurno i popada śnieg. W niektórych rejonach Polski przydadzą się parasole, bo ma padać deszcz. Podobnie może być w niedzielę. Padać będzie już w całym kraju, a na północy może wystąpić śnieg z deszczem. Powinno się jednak ocieplić - w północnej Polsce termometry pokażą od 2 do 5 st. C, w centrum 7 st. C i nawet 10 st. C na południu.

Lany poniedziałek będzie mokry nie tylko z nazwy. W całym kraju nadal będzie padać deszcz, a na północy trzeba będzie się liczyć z opadami śniegu z deszczem. Temperatury będą podobne do tych niedzielnych. Jedynie mieszkańcy południowo-wschodniej części kraju będą mogli cieszyć się prawdziwie wiosennymi temperaturami, nawet do 16 st. C.

Więcej o wielkanocnej pogodzie czytaj na tvnmeteo.pl

Autor: aw/ ola