tvnpix
Do zdarzenia doszło w Rzeszowie, Foto: Mrunia

Zjechała autem na chodnik, by ominąć korek. Z przeciwka nadjeżdżała dziewczynka na rowerze

By ominąć korek kobieta prowadząca samochód osobowy zjechała na przeciwny pas ruchu, a następnie na chodnik, po którym z przeciwka na rowerze jechała dziewczynka z opiekunem. Działo się to w sąsiedztwie szkoły i przedszkola w Rzeszowie. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Autor nagrania, pan Dawid w czwartek rano jechał ulicą Miłą w Rzeszowie. Jak podkreśla mężczyzna, sytuacja wydarzyła się w bezpośrednim sąsiedztwie przedszkola i podstawówki.

- Sam właśnie zawoziłem swoje dzieci do placówki. Brakuje mi słów, żeby to opisać. To zachowanie było skrajnie nieodpowiedzialne. Kobieta wyprzedzała korek samochodowy, jechała chodnikiem, którym poruszała się dziewczynka na rowerze. Takie sytuacje widziałem wcześniej tylko w filmach - mówił oburzony mężczyzna.

Jak dodaje pan Dawid, opiekun dziewczynki, która poruszała się chodnikiem, także był oburzony tą sytuacją. - Nagranie przesłałem Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przez zakładkę stop agresji drogowej – dodał autor filmu.

Policja ma nagranie

Skontaktowaliśmy się z podinspektor Martą Tabasz-Rygiel z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, która potwierdziła, że na policyjną skrzynkę wpłynęło zawiadomienie o naruszeniu przepisów drogowych w Rzeszowie.

- Dziś rano otrzymaliśmy zgłoszenie, że na ulicy Miłej doszło do złamania przepisów ruchu drogowego. Jeden z pojazdów miał wyprzedzać stojące w korku samochody, jadąc chodnikiem pod prąd - przekazała policjantka.

- Sprawa zostanie przekazana policjantom z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Policjanci przeanalizują materiały, w tym nagranie tej sytuacji. Wtedy podejmą decyzję co do kwalifikacji tego czynu i wyciągną konsekwencję wobec osoby, która łamie przepisy - dodała.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: ek,wini/gp Źródło: Kontakt 24/ TVN24