tvnpix

Zjechał na lewy pas i uderzył w autobus

Do śmiertelnego w skutkach wypadku z udziałem samochodu osobowego i autobusu doszło w Miasteczku Śląskim (woj. śląskie). Droga wojewódzka numer 908 w miejscu zdarzenia była do godziny 20 zablokowana. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Piotra.

Informację potwierdziła nadkom. Barbara Orłowska-Lubas z KPP w Tarnowskich Górach.

- Około godz. 16 osobowy seat z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewy pas ruchu i uderzył czołowo w autobus. Na miejscu zginął 34-letni kierowca osobówki - poinformowała policjantka.

W seacie podróżowały również trzy inne osoby. - Dwie kobiety przewieziono w stanie krytycznym śmigłowcem LPR do szpitala w Sosnowcu. Mężczyznę z ciężkimi obrażeniami pogotowie zabrało do szpitala w Piekarach Śląskich - powiedziała Orłowska-Lubas.

Również jeden pasażer autobusu odniósł obrażenia. - To 14-latek, który został zabrany do chorzowskiego szpitala z obrażeniami nosa. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - dodała policjantka.

Cztery godziny utrudnień

Droga wojewódzka nr 908 w miejscu wypadku była zablokowana przez cztery godziny. Po godzinie 20 nadkom. Barbara Orłowska-Lubas poinformowała redakcję Kontaktu 24, że policja i prokurator zakończyli pracę, a utrudnienia w ruchu zakończyły się.

Autor: mg/dw

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.