tvnpix
Foto: damian_91

"Zerwał się wiatr i powiało chłodem". Burze nad Polską

Wtorek w wielu regionach kraju upłynął pod znakiem burz. Wskutek ulewnych opadów deszczu w okolicach Warszawy strażacy wypompowywali wodę z zalanych posesji i garaży. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy Wasze pogodowe relacje.

 

 

 

Burze we wtorek pojawiły się między innymi na Mazowszu, Dolnym Śląsku, Pomorzu Zachodnim czy na Warmii i Mazurach. Towarzyszą im obfite opady deszczu, pojawiają się także opady gradu.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegał przed burzami z gradem. Alerty obowiązywały na przeważającym obszarze Polski.

Śledź na bieżąco ścieżkę burz.

Zalania na Mazowszu

W okolicach Warszawy wskutek obfitych opadów deszczu doszło do podtopień.

Ulewne opady deszczu przeszły między innymi przez Warszawę, Otwock, Piaseczno i Grójec. Silny wiatr  łamał drzewa i gałęzie, zaś w wyniku deszczu zalane zostały posesje, garaże i piwnice. Do godz. 18.30 mazowieccy strażacy otrzymali 37 zgłoszeń, ale jak zaznaczyli - sygnały od mieszkańców cały czas napływają.

Jak powiedział młodszy brygadier Łukasz Darmofalski z Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie, w ciągu całego dnia zanotowano 12 interwencji związanych z usuwaniem skutków ulewnego deszczu i silnego wiatru. - One są zarówno w gminie Lesznowola, jak i Konstancin i polegają na wypompowywaniu wody z zalanych garaży, piwnic, posesji oraz usuwaniu pojedynczych drzew - powiedział. Dodał, że w działaniach uczestniczyło 12 zastępów straży pożarnej.

Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie zalanej jednej z ulic w Lesznowoli.

Intensywne gradobicia

W niektórych miejscowościach wystąpiły obfite opady gradu. Reporterzy 24 podzielili się z nami materiałami ukazującymi gwałtowną pogodę w miejscowościach Sieroszowice i Sucha Górna na Dolnym Śląsku oraz w Żyrardowie w województwie mazowieckim.

Czytaj też na tvnmeteo.pl.

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: ps,jw/popi Źródło: tvnmeteo.pl, Kontakt 24