tvnpix
Do zdarzenia doszło w Sosnowcu , Foto: TOMASZ

Zderzenie ciężarówek na S1. Kabina doszczętnie zniszczona

Groźnie wyglądający moment zderzenia dwóch ciężarówek na drodze ekspresowej S1 w Sosnowcu. - Jedna z nich stała na pasie awaryjnym, druga uderzyła w jej naczepę z prędkością 80, może 90 kilometrów na godzinę - relacjonował pan Tomasz, który przesłał nagranie do redakcji Kontaktu 24.

Do zdarzenia, jak poinformowała podkomisarz Sonia Kepper z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, doszło w poniedziałek, przed godziną 9. Na pasie awaryjnym jezdni w kierunku Tychów zatrzymała się ciężarówka. W jej tył z dużą siłą uderzył inny samochód ciężarowy z naczepą.

- Jechałem z przeciwka. Do zderzenia doszło z prędkością około 80/90 kilometrów na godzinę. Ciężarówka wjechała na pół pasa awaryjnego - opowiadał pan Tomasz, który przesłał film z wideorejestatora.

Na nim widać, że po zderzeniu z naczepą, prawa część kabiny ciężarówki została doszczętnie zniszczona. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

- Zdarzenie ostatecznie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Trudno na razie mówić o jej przyczynach - przekazała podkom. Kepper.

Wielogodzinne utrudnienia

Po zderzeniu na S1 tworzyły się tam wielokilometrowe korki.

- Utrudnienia na trasie S1 trwały długo, miało to związek z wprowadzeniem sprzętu, który pozwolił na usunięcie masywnych części pojazdów - poinformowała w poniedziałek wieczorem podkom. Kepper.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: bż, ek/gp Źródło: TVN24 Łódź