tvnpix

Zderzenie autobusu z szynobusem. Jedna osoba nie żyje, ranni

Sześć osób zostało rannych, a jedna zginęła w wypadku, do jakiego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Dzierżanowie (woj. wielkopolskie), gdzie szynobus Kolei Wielkopolskich zderzył się z autobusem podmiejskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca autobusu nie zatrzymał się przez znakiem stop. Na miejscu jest pięć zastępów straży pożarnej. Zdjęcia przesłał do redakcji Kontaktu 24 internauta guma878.


Do wypadku doszło o godz. 16:05. Jak podał dyżurny wielkopolskiej straży pożarnej, na miejscu pracuje pięć zastępów strażaków.

"Autobus podmiejski z niewiadomych przyczyn nie zatrzymał się przed znakiem stop, w wyniku czego zderzył się z szynobusem Kolei Wielkopolskich relacji Ostrów Wielkopolski- Leszno" - poinformował Maciej Dutkiewicz z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe. Jak dodał rannych zostało sześć osób, jedna osoba zmarła. Na miejscu działają służby ratunkowe i techniczne.

Ruch pociągów na trasie Ostrów Wielkopolski - Leszno jest wstrzymany. Zorganizowana jest zastępcza komunikacja autobusowa.

"Przejazd w miejscu, w którym doszło do wypadku oznakowany jest znakami zbliżania się do torów, krzyżem świętego Andrzeja i znakami stop" - poinformował Dutkiewicz. Tor jest dobrze widoczny z odległości kilkuset metrów. Szczegóły wypadku ustala specjalna komisja. Ruch pociągów zostanie wznowiony po zakończeniu działań prokuratora.

Czytaj także na tvn24.pl


Autor: mm,FC/aw