tvnpix
Foto: Tomasz

Zasypane drogi, opóźnione loty. Burza śnieżna na Pomorzu Gdańskim

Burza śnieżna, która przeszła w poniedziałek rano m.in. nad Pomorzem Gdańskim, sparaliżowała ruch na obwodnicy trójmiasta i spowodowała utrudnienia na lotnisku w Gdańsku. Do redakcji Kontaktu 24 przysyłacie zdjęcia, na których widać efekty nagłych, intensywnych opadów śniegu. Czekamy na więcej.

Jak informowała synoptyk TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek w poniedziałek 29 grudnia w godzinach porannych w rejonie Pomorza Gdańskiego odnotowano punktowe wyładowania atmosferyczne o średnicy około 2km. Towarzyszył im intensywny opad śniegu.

Obfite opady śniegu

W krótkim czasie spadło do 5 cm białego puchu. Prócz obfitych opadów, mieszkańcy Trójmiasta mogli podziwiać również błyski i grzmoty. Burze śnieżne występujące w rejonie Pomorza Gdańskiego miały charakter słaby i umiarkowany.

Nie tylko na północy

Nie tylko na północny kraju można było zaobserwować takie zjawisko. Również na południowym wschodzie: na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce odnotowano niewielkie wyładowania atmosferyczne o słabym charakterze.

Arleta Unton-Pyziołek podkreśla, że wyładowaniaatmosferyczne podczas ujemnych temperatur nie są niczym wyjątkowym. Niemal co roku obserwujemy burze śnieżne w naszym kraju. Sprawdźcie podobne zjawiska, które odnotowano w ubiegłym roku.

W Polsce mają charakter słaby, albo umiarkowany.

Czytaj więcej na tvnmeteo.pl.

 

Autor: gk/ja