tvnpix

"Zamykam okna", "nie wychodzę", "dużo piję". Wasze sposoby na upał

Zimne napoje, wodne kurtyny, czapki, kremy z filtrem lub... zamknięcie się w domu - nasi internauci od samego rana podpowiadają, jak ochłodzić się, gdy z nieba leje się żar. W najcieplejszych miejscach w kraju jest dziś nawet 35 st. C w cieniu. Czekamy na więcej Waszych propozycji oraz zdjęć pokazujących, jak przebiega ten upalny dzień.

 

 

Komentarze naszych internautów świadczą o tym, że pomysłów na przetrwanie upalnych dni jest wiele.

"Podstawa to krem z filtrem, nakrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne" - pisze @Martyna i dodaje, że bez tego nie rusza się z domu. Reporter 24 FOTOPASJAKB poleca kąpiel w basenie. Z kolei @Ania radzi: "Moja podstawowa rada: jeżeli nie musisz, nie wychodź z domu w ogóle."

Internauta @Piotr proponuje zaś, by... napić się piwa. "Zawiera w sobie elektrolity i witaminy, dzięki czemu później nie będzie chciało się pić" - twierdzi. "Alkohol to nie jest dobry pomysł, gdyż w upały dodatkowo odwadnia" – ripostuje @Marek. Internautka @Justyna poleca inne sposoby, by zmniejszyć pragnienie. "A ja piję dużo niegazowanej wody i jem dużo 'wodnistych' owoców" - napisała w mailu do naszej redakcji.

Z kolei @Dariusz poleca odpoczynek nad jeziorem. "Ci, którzy jednak nie mogą sobie na to pozwolić, powinni zostać w pracy" - uważa @Marta.

"Zakładam dzisiaj na okna prześcieradło, zamykam okna i nie pozwalam wtargnąć ciepłu do środka. Okna się otworzą dopiero wieczorem" - pisze @Magdalena.

"Gdy potrzebuję cienia czekając na przystanku czy chodząc po mieście, rozkładam składany parasol, który mam zawsze w torebce" - dodaje @Kinga. Szukania ochłody w fontannie odradza @Piotr, bo jak przypomina, można dostać za to mandat.

Czekamy na więcej Waszych propozycji! Pokażcie również, jak przebiega ten upalny w dzień w Waszych miejscowościach. Swoje materiały możecie zamieścić w serwisie Kontaktu 24 bądź wysłać na kontakt24@tvn.pl

Oto Wasze zdjęcia. Czekamy na więcej!

Upalny czwartek

Jak informują synoptycy, w najgorętszych zachodnich województwach temperatury wyniosą w czwartek od 33 st. C na Nizinie Szczecińskiej do 35 st. C na Dolnym Śląsku. We wschodnich i północnych regionach termometry pokażą 29-30 st. C. Centralne i południowe obszary odnotują 32-33 st. C.

Aktualna prognoza pogody na tvnmeteo.pl

Relacja reportera TVN24 z upalnej stolicy / TVN24

Sposoby warszawiaków na upalne dni / tvnwarszwa.pl

Autor: db//tka