tvnpix
Foto: Robert

Zamaskowany mężczyzna ranił uczennicę i pracownicę szkoły podstawowej

Zamaskowany mężczyzna wszedł na teren szkoły podstawowej w Brześciu Kujawskim (Kujawsko-Pomorskie), gdzie wrzucił petardy hukowe, których odłamki raniły jedną z uczennic. Następnie napastnik zaatakował jedną ze sprzątaczek. Pierwszą informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

 

Około godziny 10 policja otrzymała zgłoszenie, że na teren Szkoły Podstawowej numer 1 imienia Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim wszedł zamaskowany mężczyzna.

Ranna uczennica i pracownica szkoły

- Napastnik najpierw wrzucił do środka petardy hukowe, których odłamki raniły jedną z uczennic - relacjonowała podinspektor Monika Chlebicz, rzeczniczka prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Jak przekazała, ranna uczennica ma 11 lat.

Według doniesień, dziewczynka została ranna w klatkę piersiową i udo. Przetransportowano ją śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala dziecięcego w Toruniu.

- Następnie [mężczyzna - przyp. red.] zaatakował jedną z pań sprzątających - powiedziała policjantka. Dodała, że w tej chwili jeszcze nie wiadomo, jaką bronią została raniona kobieta. Z nieoficjalnych informacji wynika, że poszkodowana ma obrażenia klatki piersiowej.

"18-letni były uczeń"

Na miejscu trwają działania policji. Przeszukiwane jest także mieszkanie mężczyzny, śledczy nie mają jeszcze informacji o jego motywach. Sprawdzana jest broń, jakiej użył.

Podinspektor Chlebicz zapewniła, że obrażenia poszkodowanych nie zagrażają ich życiu i zdrowiu.

- Mężczyzna został obezwładniony przez pracownika szkoły i znajduje się w rękach policji - zapewniła rzeczniczka prasowa. - Prawdopodobnie jest to 18-letni były uczeń placówki - przekazała.

Czytaj więcej na tvn24.pl

 

Autor: est/popi, now