tvnpix

Zakonnica z zarzutami za rysowanie aut kluczem

Zakonnica, która we wtorek porysowała trzy samochody, usłyszała zarzuty zniszczenia mienia. 64-letnia siostra zakonna została ujęta przy ulicy Malczewskiego w Gdańsku przez jedną z właścicielek uszkodzonych aut. Informację otrzymaliśmy na Kontakt 24 od jednego z mieszkańców.

"W środę o godzinie 14.30 otrzymaliśmy zgłoszenie od właścicielki toyoty yaris, że przy ulicy Malczewskiego ujęła kobietę, która uszkodziła trzy samochody. Sprawczyni miała porysować kluczem karoserię toyoty, audi i volkswagena" - powiedziała nam w środę Magdalena Michalewska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Jak dodała, na miejscu okazało się, że 64-letnia kobieta to siostra zakonna. Była trzeźwa.

Grozi jej do 5 lat więzienia

Kobieta została zatrzymana. Po zgłoszeniu się właściciela trzeciego zniszczonego auta zakonnica została przesłuchana. "Wstępnie straty oszacowano na 2700 złotych. Po przesłuchaniu siostra usłyszała zarzuty zniszczenia mienia. Została zwolniona do domu" - powiedziała w czwartek Michalewska. Policja nie ujawnia, jak zatrzymana tłumaczyła swoje zachowanie przed funkcjonariuszami.

Jak poinformowała Michalewska, w przypadku udowodnienia czynu, za uszkodzenie mienia może grozić zatrzymanej do 5 lat pozbawienia wolności. "Zakonnica może dobrowolnie poddać się karze i prawdopodobnie z tego prawa skorzysta" - dodała.

st. sierż. Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku o zatrzymaniu zakonnicy/TVN24

Autor: aolsz,kde//tka/ja