tvnpix

Zabił pieszego na pasach. Policja szuka kierowcy ciężarówki

Policja poszukuje kierowcy ciężarówki, który śmiertelnie potrącił na przejściu dla pieszych mężczyznę i uciekł. Policja udostępniła nagrania z monitoringu. Do wypadku doszło w poniedziałek wieczorem w Wieluniu (woj. łódzkie). Zdjęcie zamieścił spottedwielun.info.

Policja udostępniła monitoring / TVN24

Po godz. 21 policja otrzymała zgłoszenie, że na ul. Traugutta na przejściu z sygnalizacją świetlną ciężarówka z naczepą typu chłodnia potrąciła pieszego. "Mężczyzna zginął. Kierowca odjechał z miejsca wypadku" - poinformował nas st. asp. Waldemar Kozera, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu.

Jak relacjonował o godz. 12 reporter TVN24 Piotr Borowski, udało się ustalić tożsamość ofiary. Wcześniej policja informowała, że potrącony mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Nikt nie zgłaszał również zaginięcia. Okazało się, że to 40-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego.

Policja udostępniła monitoring

Policja wciąż szuka kierowcy i wyjaśnia okoliczności potrącenia. Jak dodał reporter TVN24, zostały zabezpieczone zdjęcia z monitoringu miejskiego i przemysłowego.

Na udostępnionych przez policję nagraniach zarejestrowany został moment tragedii. Widać na nich, jak mężczyzna wchodzi na drogę i po chwili zostaje uderzony przez pędzącą ciężarówkę. Więcej na tvn24.pl

"Wyjaśniamy, dlaczego kierowca ciężarówki nie zatrzymał się po potrąceniu. Nie wykluczamy żadnej z wersji, nie wiemy, czy chciał uciec, czy też po prostu nie zorientował się, że doszło do wypadku" - mówiła podinsp. Joanna Kącka, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

"Staramy się ustalić, kto siedział za kierownicą. Jego wyjaśnienia pozwolą na ustalenie, co dokładnie wydarzyło się na przejściu" - dodała rzeczniczka.

Joanna Kącka z łódzkiej policji / TVN24

Autor: js/ja