tvnpix
Wiosna u Reporterow 24

Z aparatem w poszukiwaniu wiosny

Częstochowa, Puck, Pszczyna czy okolice Katowic. W tych miejscach zdecydowanie widać już wiosnę. Na zdjęciach i nagraniach, które od Was otrzymujemy, kwitną barwne kwiaty, pączkują drzewa, a zwierzęta ochoczo opuszczają swoje zimowe kryjówki. Od 20 marca mamy w Polsce astronomiczną wiosnę. Widać ją u Was?

 

 

Zmarznięta ziemia ustępuje kwiatom, dni stają się coraz dłuższe, a ubrania coraz lżejsze. Chociaż w wielu miejscach naszego kraju nadal króluje zima, to na Waszych zdjęciach wyraźnie widać, że wiosna coraz bardziej daje o sobie znać. Tym bardziej, że 20 marca mamy pierwszy dzień astronomicznej wiosny.

Dłuższy dzień, wyższa temperatura

Jak czytamy na tvnmeteo.pl, wraz z początkiem marca przywitaliśmy wiosnę meteorologiczną. Jednak pory roku wyróżniamy ze względu na różne kryteria. 20 marca 2017 roku o godzinie 11.29 rozpoczęła się wiosna astronomiczna.

Od tego czasu dzień będzie coraz dłuższy. I tak aż do końca czerwca, czyli do przesilenia letniego. Wiosną temperatura powietrza rzadko spada poniżej zera. Jest to związane z dłuższym dniem, czyli większa dawką promieniowania słonecznego, które daje ciepło - czytamy na portalu.

Kwiaty, pąki i pożegnania

Kwiaty dyskretnie wyjrzały z pąków między innymi w Częstochowie, Pucku czy okolicach Katowic. Oznaki wiosny widzicie również w zachowaniu zwierząt. Na zdjęciach, które przysłaliście naszej redakcji, widać wiewiórki, kaczki i ptaki, które z pewnością poczuły, że zima się skończyła.

Śnieżną porę roku własnoręcznie przegonili natomiast mieszkańcy Poznania. Podczas minionego weekendu setki mieszkańców miasta przeszły z Placu Wolności na Stary Rynek, by w zimnej jeszcze Warcie utopić marzannę

Czy w Waszej okolicy wiosna też pokonała już zimę? Czekamy na kolejne relacje!

O tym, czego wypatrywać na niebie wiosną, przeczytacie na tvnmeteo.pl

 

 

 

 

 

 

Autor: kab//popi Źródło: tvnmeteo.pl, Kontakt 24