tvnpix
Kierowca wjechał w restaurację, Foto: TOMASZ, Kontakt 24

Wypadł z drogi, wjechał w restaurację. Poleciały dachówki, popękała ściana

Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i z impetem wjechał w restaurację w Łukominie (Lubuskie). Na nagraniu z monitoringu, które otrzymaliśmy na Kontakt 24, widać jak auto "wbija się" w budynek. Jak poinformowały służby, 20-letni sprawca zdarzenia nie miał prawa jazdy.

Tę niebezpieczną sytuację nagrała kamera monitoringu. - Czegoś takiego to ja się nie spodziewałem - mówił pan Tomasz z Łukomina, który nagranie przysłał na Kontakt 24.

W piątek w jego restaurację przy drodze krajowej 22 wjechał samochód. Jak wstępnie ustaliła policja, kierowca stracił panowanie nad autem.

- Samochód wypadł z drogi na zakręcie i uderzył w budynek restauracji. Kierowca ma 20 lat, to nie pierwsze zdarzenie drogowe z jego udziałem - poinformował asp. szt. Andrzej Barciński, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

"Kompletny brak wyobraźni"

Na nagraniu widać, że kierowca jechał bardzo szybko, a jego samochód znosiło już na zakręcie. Potem wjechał w restaurację. - Zwisające dachówki ciągnęły resztę konstrukcji w dół. W zabezpieczeniu budynku pomogła nam straż pożarna - relacjonował właściciel restauracji.

- Jedna z ścian popękała. Lokal działa normalnie, choć na razie musieliśmy wyłączyć z użytkowania jedną z sal. Czekamy teraz na rzeczoznawcę - przyznał.

Jak dodał, w jego opinii kierowca zachował się skrajnie nieodpowiedzialne. - Brak mi słów, wykazał się kompletnym brakiem wyobraźni - podkreślił pan Tomasz.

Nie miał prawa jazdy

Według informacji policji, 20-letni kierowca nie miał prawa jazdy. - Jego sprawą zajmie się sąd. Grozi mu do trzech lat zakazu prowadzenia pojazdu oraz 3000 złotych kary - powiedział asp. szt. Andrzej Barciński.

Nikt nie został poszkodowany.

Zobacz też na tvn24.pl

Wjechał w restaurację Autor: KPP Sulęcin
Autor: est/kab Źródło: Kontakt 24

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.