tvnpix
Wykolejony pociąg w Szczecinie, Foto: czarna254, Kontakt 24

Wykoleiły się cysterny z amoniakiem. Służby w akcji

Cztery cysterny kolejowe z amoniakiem wykoleiły się przy ulicy Wiosennej w Szczecinie. Na miejsce wezwano m.in. zespół ratownictwa chemicznego. Ruch pociągów był wstrzymany przez około godzinę. Informacje i zdjęcia otrzymujemy na Kontakt 24.

 

O godzinie 15.25 na stacji Szczecin Dąbie wykoleiły się cztery wagony z amoniakiem.

Jak poinformował kpt. Piotr Tuzimek, rzecznik szczecińskiej straży pożarnej, na miejsce pojechały dwa zastępy strażackie, w tym zespół ratownictwa chemicznego. - Amoniak to substancja, która może stwarzać duże zagrożenie dla mieszkańców - tłumaczył kpt. Tuzimek. - W pobliżu ulicy Wiosennej znajduje się kilka centrów handlowych - dodał.

Według informacji przekazanych nam przez Mirosława Siemieńca, rzecznika PKP Polskich Linii Kolejowych, ruch na stacji Szczecin Dąbie odbywa się tylko po jednym torze i niektóre pociągi mogą być opóźnione kilka lub  kilkanaście minut. "Minionej nocy ze stacji zabrano pociąg z cysternami. Pozostało sześć wagonów, w tym cztery, które wymagają przepompowania ładunku. Zajmą się tym służby techniczne, straż pożarna i PLK" - poinformował we wtorek Mirosław Siemieniec.

- Służby techniczne będą zabezpieczały wykolejone wagony oraz  czuwały nad przebiegiem zabierania ładunku i cystern - dodał rzecznik PKP PLK.

 

st. sekc. Tomasz Kubiak z zachodniopomorskiej straży pożarnej o zdarzeniu Źródło: tvn24
Autor: ak,kab//tka