tvnpix
Wyciek gazu w Jeleniej Górze, Foto: tvn24

Wyciek gazu. Kilkadziesiąt osób ewakuowanych

Strażacy szukają źródła wycieku gazu, do którego doszło w Jeleniej Górze (woj. dolnośląskie). Ewakuowano ponad 50 osób. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 

Zastępca prezydenta Jeleniej Góry o wycieku gazu Źródło: tvn24

Informację o wycieku gazu przy ulicy Wincentego Pola służby otrzymały po godzinie 16. Według relacji świadka, który rozmawiał ze strażą, mogło dojść do eksplozji. - Informator widział ogień, a następnie klapę studzienki, która uniosła się na wysokość kilku metrów i upadła kawałek dalej - relacjonował st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Jak dodał, strażacy ewakuowali 56 osób. Wstrzymano też ruch na skrzyżowaniu z ulicą Złotniczą.

Strażacy szukają źródła

Na miejscu są też gazownicy, którzy pomagają strażakom w znalezieniu źródła wycieku. - W akcji bierze udział osiem zastępów straży, w tym grupa chemiczna z Legnicy - dodał st. kpt. Ciosk.

- Gaz dostał się do sieci telekomunikacyjnej - tłumaczył po godzinie 21 Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. - Ekipa techniczna próbuje się dostać do miejsca, gdzie znajduje się rurociąg gazowy, który najprawdopodobniej jest nieszczelny - podkreślił w rozmowie z reporterem TVN24.

Autor: BK//mz