tvnpix
Foto: Mirosław

Wybuch gazu w kamienicy. W akcji śmigłowiec

Dwie osoby zostały ranne po wybuchu gazu w jednej z kamienic w Rudzie Śląskiej. Po wybuchu doszło do pożaru. Ogień zajął mieszkanie, klatkę schodową i poddasze. W akcji uczestniczył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Informację o wybuchu, nagrania i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Zgłoszenie o wybuchu gazu  przy ulicy Wolności dotarło do straży pożarnej przed godziną 17. W dwukondygnacyjnym budynku doszło do pożaru. Ogień przeniósł się z mieszkania na klatkę schodową i nieużytkowane poddasze.

- Doszło do wybuchu gazu w mieszkaniu na parterze w dwukondygnacyjnym budynku - relacjonowała mł. bryg. Aneta Gołębiowska z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

- Ogień rozprzestrzenił się na mieszkanie, w którym doszło do wybuchu. Przeniósł się na klatkę schodową i nieużytkowane poddasze - przekazała oficer prasowa.

Śmigłowiec w akcji

Sześć osób ewakuowało się jeszcze przed przyjazdem służb.

- Dwie zostały poszkodowane. Jedną z nich do szpitala przetransportował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Byli to mieszkańcy lokum, w którym wybuchł gaz - dodała Gołębiowska.

Jak poinformował mł. bryg. Paweł Skwira z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej, w wyniku zdarzenia w mieszkaniu na parterze wypadły szyby. W budynku znajdowały się butle z gazem. Inspektor nadzoru budowlanego oceni, czy lokale znajdujące się w kamienicy nadają się do zamieszkania.

- W obrębie klatki schodowej, gdzie doszło do zdarzenia, znajdują się cztery mieszkania. Opaleniu uległo mieszkanie w którym wybuchł gaz, klatka schodowa i poddasze. Trwa zabezpieczanie terenu, prace gaśnicze zostały już zakończone.

Z pożarem walczyło 12 zastępów strażaków.

 

 

 

Mł. bryg. Paweł Skwira o wybuchu gazu w Rudzie Śląskiej Źródło: tvn24
Autor: ok/ak

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.