tvnpix
Foto: Marcin

"Wróciła zima". Sypnęło w wielu regionach

Do Polski wróciła zimowa aura. W wielu regionach spadło od kilku do kilkudziesięciu centymetrów śniegu. Pogoda utrudniła sytuację na drogach, w wielu miejscach doszło do wypadków i kolizji. Wasze relacje otrzymujemy na Kontakt 24.

 

 

 

 

AKTUALNA SYTUACJA POGODOWA NA TVNMETEO.PL

Informacje o zasypanych chodnikach, ulicach i utrudnieniach w ruchu otrzymujemy od Was na Kontakt 24. Wasze relacje docierają do nas między innymi z Warszawy, Częstochowy, Łodzi, Chorzowa, Piotrkowa Trybunalskiego, czy Kalisza.

Na trasie S8 na wysokości Wieruszowa w województwie wielkopolskim samochód ciężarowy uderzył w bariery, a następnie przewrócił się blokując drogę w kierunku Warszawy. Jak poinformowała w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Kilka godzin trwała też akcja podnoszenia samochodu ciężarowego, który przewrócił się na trasie A1 w Pęcławicach (Łódzkie). Utrudniała ją pogoda, a informację o kierowcach, którzy utknęli w gigantycznym korku, otrzymaliśmy od Marcina.

Śnieg uprzykrzył życie także mieszkańcom Warszawy, z oblodzonymi stołecznymi ulicami walczyło ponad 160 pługosolarek.

Jak podał w piątek tvnmeteo.pl, pogodę na południu kraju kształtowała zatoka niżowa, która przyniosła ze sobą strefę opadów atmosferycznych. Po godzinie 14 w piątek opady atmosferyczne występowały w południowej części kraju.

Na południu Dolnego Śląska, Opolszczyzny, Śląska, Małopolski i Podkarpacia padał deszcz i deszcz ze śniegiem. Na północy Górnego Śląska, na Ziemi Łódzkiej, na Mazowszu oraz Lubelszczyźnie i Ziemi Świętokrzyskiej sypał śnieg.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: ao,ahw/aw,kab Źródło: tvnmeteo.pl/Kontakt 24