tvnpix
Jelenia uratowali dwaj bracia, Foto: Hubert

Wpadł do studni, nie mógł się wydostać. Jelenia uratowali dwaj bracia

Pan Michał wraz z bratem udał się na zwykły, niedzielny spacer po lesie w Płońsku (Zachodniopomorskie). W pewnym momencie dostrzegli jelenia uwięzionego w starej studni. Powiadomili odpowiednie służby i szybko zorganizowali akcję ratunkową. Nagranie przedstawiające to zdarzenie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w godzinach porannych. - To był zwykły, niedzielny spacer. Idąc sobie z bratem pośród trzcin, usłyszeliśmy trzaski - rozpoczął swoją relację pan Michał, uczestnik zdarzenia.

Jak dodał Reporter 24, w pierwszej chwili wraz z bratem pomyśleli, że ktoś kradnie drewno. -  Podbiegliśmy, żeby to sprawdzić. Brat był tam pierwszy i dostrzegł jelenia uwięzionego w starej studni - kontynuował.

Według relacji pana Huberta z Koła Łowieckiego Szarak Szczecin, który również brał udział w akcji, studnia otoczona była trzcinowiskiem. - Stanowi ono pozostałości po starych terenach zalewowych - tłumaczył autor nagrania, które otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Sprawna akcja ratunkowa

Bracia nie mieli wątpliwości, jak powinni postąpić. - Szybko powiadomiliśmy odpowiednie służby: lekarza weterynarii, podłowczego naszego okręgu oraz leśniczego - wyliczał pan Michał.

- Przybyły na miejsce weterynarz podał jeleniowi lek, żeby go trochę ogłuszyć. Bo trzeba pamiętać, że to jest niebezpieczne zwierzę - podkreślił Reporter 24.

W akcji pomagał także mieszkający po sąsiedzku rolnik, który posiadał ładowarkę. - Założyliśmy mu linki na poroże i pas transportowy na tuszę. Zwierzę ostatecznie udało się wyciągnąć ładowarką na powierzchnię - tłumaczył pan Michał.

Reporter 24 zaznaczył, że po wyzwoleniu, jeleń szybko uciekł w knieje. - Cała akcja nie trwała nawet ośmiu minut - powiedział.

Autor: rp/bkol