tvnpix
Czołowe zderzenie na drodze krajowej numer 6, Foto: Remizacompl

Wjechał wprost pod ciężarówkę. Mężczyzna w szpitalu

Policja ustala szczegółowy przebieg wypadku, do którego doszło po południu w miejscowości Pogorzelice koło Lęborka (Pomorskie). Kierowca samochodu osobowego zjechał ze swojego pasa wprost pod nadjeżdżający samochód ciężarowy. Po rannego przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło około godziny 13.10 na drodze krajowej numer 6, przy wjeździe do miejscowości Pogorzelice, w kierunku Szczecina.

- 42-letni kierowca BMW z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn zjechał na lewy pas drogi, wjeżdżając wprost pod jadący w przeciwnym kierunku samochód ciężarowy i doprowadzając do zderzenia czołowego - przekazała sierżant sztabowa Marta Bąciaszek, pełniąca obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lęborku.

Jak poinformowała, na skutek zderzenia mężczyzna został zakleszczony w aucie. - Na miejscu pracowali strażacy, którym udało się go wydostać z pojazdu - poinformwała.

Interweniował śmigłowiec LPR

Zaznaczyła, że mężczyzna był przytomny. - Został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - powiedziała.

Kierowcy ciężarówki nic się nie stało. - Trwają czynności wyjaśniające szczegółowy przebieg wypadku - poinformowała policjantka.

Autor: est/ak