tvnpix
Foto: tvsudecka

Wjechał w busa, którym jechały dzieci. "Uderzenie było celowe"

Siedem osób, w tym trójka dzieci podróżowało busem, w którego wjechał kierowca samochodu osobowego w Łagiewnikach (Dolnośląskie). Według wstępnych ustaleń policji, nie był to przypadek. Pierwsze informacje oraz zdjęcie otrzymaliśmy od tvsudecka na Kontakt 24.

Do wypadku doszło we wtorek po godz. 7:00 na drodze krajowej nr 8.

- Kierującym audi był mężczyzna w wieku 32 lat. Busem kierował 58-latek, a podróżowały nim jeszcze dwie osoby dorosłe oraz dzieci w wieku od 4 do 10 lat - przekazał komisarz Marcin Ząbek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Jak poinformował, kierowcy zostali przebadani alkomatem, obydwaj byli trzeźwi i na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Zatrzymano kierowcę audi

Według lokalnych mediów, kierujący audi to ojciec dzieci, które znajdowały się w busie. Dzieci, wraz z mamą i babcią miały jechać do Włocławka, a mężczyzna chciał im to najprawdopodobniej uniemożliwić.

Tych informacji nie potwierdza policja. - Wszelkie okoliczności tego wypadku będą dopiero sprawdzane - podkreślił komisarz Ząbek.

Kierowca został jednak zatrzymany. - Według wstępnych ustaleń uderzenie było celowe - wyjaśnił policjant i dodał, że mężczyzna czeka teraz na postawienie zarzutów w areszcie.

Czytaj również na tvn24.pl

Autor: FC Źródło: TVN24/ Kontakt 24