tvnpix
Możliwa współpraca Ministerstwa Kultury i amerykańskich filmowców, Foto: Shutterstock

"Wiem o co najmniej trzech produkcjach". Jarosław Sellin o współpracy z amerykańskimi filmowcami

Współpraca polskich filmowców z hollywoodzkimi i powstanie kilku nowych ekranizacji inspirowanych polską historią było jednym z tematów rozmowy z Jarosławem Sellinem w "Jeden na jeden". Wiceminister kultury odpowiedział na pytanie Reportera 24 dotyczące tych planów.
Gościem programu "Jeden na jeden" był Jarosław Sellin Autor: TVN24

"Swego czasu Ministerstwo Kultury zapowiadało, że będzie się starało we współpracy z reżyserami z Hollywood nakręcić film o jakimś wycinku historii Polski. Chciałem zapytać, czy w ogóle podjęto takie kroki, a jeśli tak, to na jakim etapie obecnie ta sprawa?" - zapytał Kamil.

Polska historia i Hollywood

Jarosław Sellin przyznał, że planowane są ekranizacje we współpracy z amerykańskimi twórcami.

- Ja wiem o co najmniej trzech produkcjach filmowych, konkretnych tematach podejmowanych przez twórców filmowych we współpracy z Amerykanami. Można to w skrócie nazwać produkcją hollywoodzką i myślę, że takie koprodukcje będą. Będzie też temu sprzyjać ustawa o zachętach. Ustawa, którą niedługo przeprowadzimy, która doprowadzi do tego, że będzie się opłacało również wielkim hollywoodzkim firmom produkować w Polsce.

Jak potwierdził Jarosław Sellin, firmy te będą miały specjalne ulgi. Dodał, że dwu-, trzyletnie "fabryki" będą sprowadzane do Polski, by tutaj produkowały.

Całą rozmowę z "Jeden na jeden" przeczytasz na tvn24.pl

Autor: ak//popi