tvnpix
Reporterzy 24 oddają hołd powstańcom, Foto: Reporterzy 24, Kontakt 24

Warszawa, Gdańsk, Nowy Jork. Godzina "W" w Waszych obiektywach

Punktualnie o 17, w godzinę "W" Warszawa i wiele innych miast zamarło. Zatrzymaliście się, by oddać hołd powstańcom. Zdjęcia i nagrania tego pełnego emocji momentu przysłaliście na Kontakt 24.

 

 

Mieszkańcy stolicy oraz innych miast zatrzymali się, by wspominać i oddać hołd bohaterom Powstania Warszawskiego. Na ruchliwych ulicach stanęły samochody, autobusy i tramwaje.

Godzina "W" to kulminacyjny moment obchodów rocznicy wybuchu powstania. Dokładnie o tej porze 75 lat temu, powstańcy chwycili za broń. Warszawa zatrzymała się na chwilę, by oddać hołd powstańcom, którzy podjęli nierówną walkę z okupantem.

Setki osób zebrały się na placu Krasińskich, przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego. Punktualnie o 17 w bezruchu stanęli warszawiacy na rondzie Dmowskiego. Na placu Zamkowym uformowano żywy znak Polski Walczącej. W całym mieście piesi przystawali na chodnikach, rowerzyści schodzili z rowerów. Na minutę zatrzymał się też ruch uliczny.

W Polsce i za granicą

Nie tylko Warszawa wspomina powstańców. Wasze relacje docierały do nas również z innych miast, między innymi ze Świnoujścia, Lęborka, Gdańska, Starachowic, a nawet z Greenpoint w Nowym Jorku.

Więcej o głównych obchodach 75. rocznicy na tvnwarszawa.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: MWS/kab Źródło: tvnwarszawa.pl/Kontakt 24