tvnpix
Foto: Adam

Wagony wypadły z szyn. Wielogodzinne utrudnienia dla pasażerów

Dwa wagony pociągu towarowego wykoleiły się w Strzelcach Opolskich. Przyczyny zdarzenia zbada specjalna komisja. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w środę przed godziną 8 w pobliżu stacji Strzelce Opolskie. Z szyn wypadły dwa wagony pociągu towarowego relacji Wrocław Brochów - Rybnik Towarowy.

- Skład ciągnął puste wagony, które służą do przewozu tłucznia - poinformował Krzysztof Losz, rzecznik prasowy PKP Cargo.

Były utrudnienia

Zdarzenie nie stworzyło zagrożenia ani dla ludzi, ani dla środowiska, ale zaraz po zdarzeniu dworzec został zablokowany. Składy PKP Intercity i pociągi towarowe były kierowane na objazdy przez Kędzierzyn-Koźle.

Dla pasażerów jadących na trasie Opole - Gliwice przygotowana była zastępcza komunikacja autobusowa, dzięki której mogli ominąć zablokowany dworzec i przesiąść się do właściwych pociągów.

- Do godziny 18 zmiany w rozkładzie dotyczą 15 pociągów Przewozów Regionalnych i 12 pociągów PKP Intercity - poinformował w środę rano Bohdan Ząbek z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. we Wrocławiu.

Na miejscu pojawiły się ekipy naprawcze, a także specjalna komisja, której celem jest ustalenie przyczyny wypadku.

Przywrócono ruch pociągów

W czwartek o godzinie 8 podano informacje o przywróceniu ruchu pociągów. - Przywrócono przejazdy pociągów przez stację Strzelce Opolskie, która była zablokowana po porannym wykolejeniu dwóch wagonów składu towarowego – zapewnił Ząbek.

Jak wyjaśnił, prowadzone prace umożliwiły usuniecie dwóch wykolejonych wagonów z jednego toru. Sprawdzono trasę i sprawność działania urządzeń. Pociągi mogą przejeżdżać bezpiecznie jednym torem. Naprawy wymaga jeszcze drugi tor oraz dwa rozjazdy.

Na rozkładowe trasy wróciły pociągi PKP Intercity. Nie trzeba już korzystać też z zastępczej komunikacji autobusowej w ruchu regionalnym.

Czytaj też na tvn24.pl

Autor: tam/gp, ank Źródło: TVN 24 Wrocław

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.