tvnpix
Foto: Tadeusz

W Polsce pierwszy dzień wiosny, tymczasem w USA sroga zima

W Polsce wiosenna aura i pierwszy dzień wiosny, tymczasem w Stanach Zjednoczonych zima w pełni. Śnieżna burza Ultima sparaliżowała północny-wschód USA. W Nowym Jorku ogłoszono alert najwyższego stopnia - na międzynarodowym lotnisku im. Johna F. Kennedy'ego odwołano 150 lotów. Wypadki, odwołane zajęcia w szkołach, pozamykane drogi i niestety ofiary w ludziach - do tego doprowadziła zima w wielu stanach USA. Reporterzy24 uchwycili ten zaskakujący o tej porze atak zimy.

 

Burza śnieżna, nazwana przez meteorologów Ultima, w piątek nawiedziła północno-wschodnią część Stanów Zjednoczonych. Śnieżyce pojawiły się w Nowej Anglii, przez co wielu tamtejszych przewoźników musiało odwołać swoje kursy. W trudnej sytuacji znalazł się stan Maryland, gdzie ze względu na dużą ilość wypadków i kolizji władze zamknęły przecinającą stan autostradę nr 68. Podobnie postąpiono w stanie Connecticut, gdzie z ruchu została wyłączona autostrada nr 395 prowadząca do Massachusetts.

Wypadki, paraliż na drogach

Atak zimy nie pozwolił uczniom dotrzeć na zajęcia. W Connecticut rozbił się autobus szkolny z 42 uczniami w środku. Na szczęście żadnemu z pasażerów nic się nie stało. Wiele szkół odwołało zajęcia i rozesłało uczniów do domów - tak postąpiono m. in. w Baltimore.

Były również ofiary

Niestety nie obyło się bez ofiar. Jak podała telewizja NBC Filadelfia, w Atlantic City kierowca na oblodzonej drodze stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego śmierć poniosły dwie osoby.

Kiepskie warunki również w powietrzu

Jak poinformował portal FlightAware, stanowe międzynarodowe lotnisko Newark Liberty przez niespodziewany atak zimy miało najwyższą liczbę odwołanych lotów. Jak policzono, około 300 połączeń nie zostało zrealizowanych. Lotnisko LaGuardia w Nowym Jorku zdecydowało się na odwołanie ponad 200 z zaplanowanych lotów. Na międzynarodowym lotnisku im. Johna F. Kennedy'ego odwołano z kolei 150 lotów. Sparaliżowane zostało również lotnisko w Filadelfii, gdzie konieczne było odwołanie wielu połączeń.

Atak zimy zaskoczył również służby porządkowe, przez co w stan gotowości powołano dodatkowe jednostki oczyszczające drogi. W samym Nowym Jorku z lodem i śniegiem walczyło około 500 załóg, podała stacja NBC New York.

Czytaj także na tvnmeteo.pl

 

 

Autor: ds/aw Źródło: tvnmeteo.pl