tvnpix
Protesty w całej Polsce, Foto: Reporterzy 24

Ulice wypełniły tłumy protestujących. Relacje Reporterów 24

W wielu miastach Polski minionej nocy protestowały tysiące osób. Przeciwko zmianom w sądownictwie manifestowaliście między innymi przed Sądem Najwyższym i Senatem w Warszawie. Jednak na Kontakt 24 otrzymaliśmy mnóstwo relacji sprzed sądów rejonowych, okręgowych i placówek poza granicami naszego kraju.

 

 

 

 

Z flagami, zapalonymi zniczami, transparentami. Ulice polskich miast wypełniły tłumy. Niektórzy protestowali także we własnych domach. Przeciwnicy zmian w sądownictwie zorganizowali również marsz przed prezydencką rezydencję w Juracie.

Na Kontakt 24 przesłaliście zdjęcia z województw dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, śląskiego czy małopolskiego. Wsparcie dla protestujących płynęło również z Holandii, o czym przekonywał Reporter 24 Bartłomiej.

Projekt ustawy u prezydenta

Jak podał portal tvn24.pl, w sobotę przed godziną 2 w nocy Senat przyjął ustawę o Sądzie Najwyższym. Wcześniej senacka komisja sprawiedliwości w jednym głosowaniu zarekomendowała odrzucenie około 300 zgłoszonych poprawek i poleciła Izbie przyjęcie ustawy bez nich. Głosowanie poprzedziła trwająca 16 godzin dyskusja o projekcie ustawy. Teraz trafi on na biurko prezydenta.

WIĘCEJ NA PORTALU TVN24.PL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: ak//mz Źródło: tvn24.pl