tvnpix
Ciężarówka wjechała na posesję, Foto: KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski

Uderzył w przystanek i staranował ogrodzenie. Zatrzymał się na ganku

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło nad ranem w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kierowca ciężarówki z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w dom jednorodzinny. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Sandomierskiej przed godziną 3.

- Kierowca samochodu ciężarowego zjechał z drogi na chodnik, po czym wjechał w przystanek. Odbił się od niego, zahaczył o drzewo, staranował metalowe ogrodzenie i uderzył w murowany ganek domu jednorodzinnego - relacjonował sierż. sztab. Sylwester Kaniewski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zarówno kierowca, jak i osoby przebywające wewnątrz budynku wyszły z tego cało.

Straż pożarna w Ostrowcu poinformowała, że dwójka mieszkańców domu ewakuowała się samodzielnie, a kierowca ciężarówki po przebadaniu przez medyków pozostał na miejscu.

Jak dodał sierż. sztab. Kaniewski, konstrukcja dachu została naruszona, dlatego strażacy musieli go odpowiednio zabezpieczyć, żeby uniknąć zawalenia.

Kierowca stanie przed sądem

- Kierujący był trzeźwy. To 41-letni mieszkaniec Iłży. Trwa ustalanie przyczyn tego zdarzenia, ale według mężczyzny, nie zachował należytej ostrożności na drodze i wpadł w poślizg. Sprawa trafi do sądu, który zadecyduje co dalej - zakończył sierż. sztab. Kaniewski.

- W ciężarówce przewożono deski, dlatego teraz trzeba je przełożyć do drugiego samochodu, który je przetransportuje w docelowe miejsce. Później nastąpi usuwanie pojazdu z posesji - przekazał kom. Kamil Tokarski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Autor: mj/kab

Komentarze (0)

Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.